Súd tretíkrát zrušil rozsudok „konopného väzňa“ odsúdeného na 15 rokov väzenia

Foto: pluska.sk
Konopkar, 8. septembra 2023

Trnavský súd už roky rieši súdny proces a definitívny verdikt stále nie je. Bývalý majster Európy v rýchlostných člnoch sa opäť postavil pred sudcu.

Jozefa Šipoša odsúdili za pestovanie marihuany na pätnásť rokov väzenia a prepadnutie rodinného domu v Dolných Zeleniciach pri Hlohovci.

Krajský sud v Trnave na štvrtkovom (7. 9.) zasadnutí rozsudok už tretíkrát zrušil a vrátil ho opäť okresnému súdu.

​Mužovi zhabala kriminálka v rodinnom dome 14 kilogramov sušenej marihuany za 114-tisíc eur.

Šipoš tvrdí, že s ňou neobchodoval, ale vyrábal z nej liečivé masti pre onkologických pacientov a dával im ich vraj zadarmo.

Sudca pri rozsudku spomenul, že vysoký trest nedostal za výrobu masti, ale za pestovanie prechovávanie marihuany a obchodovanie. Zo zadržaného množstva by sa dalo vyrobiť 20-tisíc dávok.

Josef Šipoš považuje pätnásť rokov za mrežami a prepadnutie majetku za príliš prísny trest, a preto sa odvolal.
 

 

 

Zdroj: tvnoviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím