Štúdia popísala, na ktoré choroby je účinná lekárska marihuana

Foto: filtermag.org
Konopkar, 5. septembra 2023

Medzi oblasti, v ktorých sa ukázalo, že marihuana pomáha, patria – záchvatové poruchy, svalové kŕče, chronická bolesť a spánok – zistila štúdia publikovaná v British Medical Journal.

„Kanabidiol (CBD) je prospešný pri epilepsii.

 

zdroj: MGN

 

Lieky na báze marihuany môžu zlepšiť spasticitu u ľudí s roztrúsenou sklerózou, bolesťou pri chronických bolestivých stavoch a spánok u osôb trpiacich rakovinou,“ povedal autor štúdie Dr. Marco Solmi, docent psychiatrie na Ottawskej univerzite a výskumník z Ottawa Hospital Research Institute v Kanade.

„Celkovo bola medicínska marihuana účinná pri zlepšovaní bolesti vo viacerých mierach bolesti v rôznych populáciách,“ vysvetlil.

Neexistuje však „žiadny dôkaz, že kanabis zlepšuje spánok u bežnej populácie“.

Ten, kto trpí niektorým z týchto stavov, by sa nemal samoliečiť kanabisom, zdôraznil Dr. Solmi.

„Tí, ktorí trpia epilepsiou, roztrúsenou sklerózou alebo chronickou bolesťou, by mali vyhľadať lekársku pomoc a neliečiť si symptómy kanabisom len tak sami.

Pretože aj lekárske konope môže byť spojené s nežiaducimi účinkami, ako akákoľvek látka alebo liek, ktorý sa bežne predpisuje,“ povedal Dr. Solmi.

 

zdroj: Budding on Unsplash

 

„Táto literatúra bola silne obmedzená regulačnými prekážkami, ktoré obmedzujú výskum kanabisu,“ dodal.

„Najväčším prínosom z tohto súhrnu je potreba poskytnúť výskumníkom cesty na vykonanie mnohých prísnejších a platnejších štúdií o škodách a výhodách foriem kanabisu, ktoré sú dostupné na legálnych trhoch,“ uzatvoril Dr. Solmi.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím