Policajti našli u 18-ročného vodiča marihuanu a príslušenstvo

Foto: ilustračné foto cnbc.com
Konopkar, 24. augusta 2023

Počas kontroly hliadka zaregistrovala nervózne správanie 18-ročného vodiča i o rok mladšieho spolujazdca.

Vozidlo Nissan Primera zastavili policajti na sídlisku Lúky vo Vrábľoch v okrese Nitra, pretože jeho vodič jazdil zo strany na stranu.

Počas kontroly hliadka zaregistrovala nervózne správanie 18-ročného vodiča i o rok mladšieho spolujazdca.

Dôvodom bola sklenená fľaša, na ktorej bol umiestnený komponent na fajčenie marihuany.

 

zdroj: Polícia – Nitriansky kraj

 

„Vodič uviedol, že tú fľašu využíval pred asi dvomi týždňami na fajčenie marihuany.

Následne policajtom vydal deväť kusov plastových vreciek s obsahom zelenej sušenej rastliny, digitálnu váhu, drvičky a semienka.

Spolujazdec tiež povedal, že má pri sebe drogy a policajtom dobrovoľne vydal plastové vrecko s obsahom zelenej sušenej rastliny,“ informovala nitrianska polícia.

Obaja muži boli obmedzení na osobnej slobode a boli s nimi vykonané ďalšie procesné úkony.

Sú podozriví z drogovej trestnej činnosti.

 

Zdroj: nitraden.sk

 

 


 

HHC a HHC-P možno zaradia na zoznam omamných látok, na Slovensku sa dajú legálne kúpiť v automatoch

 

zdroj: Unsplash

 

Automaty kritizovali aj niektoré politické subjekty.

 

HHC-P či HHC sa pravdepodobne zariadia do zoznamu omamných látok a psychotropných látok.

Sú nelegálne vo viacerých európskych krajinách. Pre TASR to uviedlo Ministerstvo zdravotníctva SR (MZ) SR.

Produkty obsahujúce dané látky možno na Slovensku kúpiť v špeciálnych automatoch, upozornil na to Denník N.

Na zastavenie ich predaja následne vyzvalo KDH, automaty kritizovali aj Demokrati.

HHC-P či HHC v súčasnosti nie sú v zozname omamných látok a psychotropných látok, a teda nie sú kontrolovanými psychoaktívnymi látkami.

Ministerstvo vysvetlilo, že v tomto prípade preto nejde o porušenie Trestného zákona, respektíve o nedovolenú výrobu, držanie či obchodovanie omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov.

Rezort upozornil, že látky sa v poslednej dobe začínajú distribuovať v Európe.

HHC-P by mala byť podľa neho na zozname nelegálnych látok v Taliansku, Chorvátsku a Francúzsku. HHC zase v Dánsku, Belgicku, Francúzsku, Chorvátsku, Taliansku, Litve, Lotyšsku, Rakúsku, Poľsku, Fínsku, na Cypre a Islande.

 

zdroj: idnes.cz

 

Ministerstvo poukázalo na to, že HHC je predmetom intenzívneho monitorovania Európskeho monitorovacieho centra pre drogy a drogovú závislosť. Monitoruje sa podľa neho aj HHC-P.

Zastavenie predaja daných látok cez verejné automaty žiada mimoparlamentné KDH. Poukázalo na to, že sa k nim môžu dostať aj deti.

„Automaty neoverujú vek a predajcovia i výrobcovia sa prísnym potravinárskym reguláciám legálne vyhýbajú informáciou na obale, že produkty sú určené na zberateľské účely a nie na spaľovanie či konzumáciu,“ skonštatovalo.

Volebná líderka mimoparlamentnej strany Demokrati Andrea Letanovská považuje predaj produktov s danými látkami ako zberateľské predmety za absurdné, nebezpečné a neetické.

Na toto si treba posvietiť a trestať to. Nie zopár dôchodcov, ktorí si na záhrade vypestujú pár rastliniek na mastičku proti boľavým kĺbom,“ dodala.

 

Zdroj: spravy.rtvs.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím