Hráč NBA Theis: Fajčenie marihuany po zápase je v poriadku

Foto: citigrabb.com / espn.com
Konopkar, 22. augusta 2023

Nemecký basketbalista Daniel Theis neodsudzuje užívanie marihuany po zápase. Podľa hráča Indiany Pacers na rozdiel od alkoholu nevplýva na výkon. Informácie priniesla agentúra DPA.

Pred štyrmi rokmi v Číne hviezdy z NBA nielen že nedotiahli zlatý hetrik, no obsadili konečné siedme miesto.

 

zdroj: ganjapreneur.com

 

Šlo o najhoršie umiestnenie USA na šampionáte v histórii a na ďalší event v Ázii cestuje s jednoznačnou úlohou a chuťou napraviť dojem.

Svetovými jednotkami sú Španieli, naši súperi v kvalifikácii ME, a medzi ašpirantov na medailu patrí aj Austrália, Srbi s Nikolom Jovićom, Francúzi s Rudym Gobertom či Slovinci s Lukom Dončićom.

Celé to môže mať celkom kuriózny háčik, v závislosti od prístupu Medzinárodnej basketbalovej federácie.

Do jej zoznamu zakázaných látok totiž patrí aj marihuana, ktorá je v americkom basketbale povolená, respektíve minimálne nekontrolovaná.

Vo viacerých štátoch USA je legálna, kým európska aj ázijská politika voči nej sa citeľne líši.

 

zdroj: marijuanamoment.net

 

Rozbušku odpálil Nemec Daniel Theis, pôsobiaci v Indiane Pacers.

„Myslím si, že fajčenie marihuany po zápase je v podstate v poriadku. Odhadujem, že tri štvrtiny hráčov NBA to robia bežne. Mnohí majú po zápase problém zaspať a chcú sa len upokojiť,“ povedal v rozhovore.

Dodal, že na rozdiel od alkoholu alebo iných drog nemá negatívny vplyv na výkon športovca.

 

zdroj: jojsport.joj.sk

 

Neplatí to však o väčšine hráčov v najlepšej lige sveta, z ktorých veľká časť vycestovala reprezentovať svoju krajinu do Indonézie, Japonska a Filipín.

Pokiaľ by kontrolné orgány FIBA šli po tejto stope a zistili zakázanú látku u väčšiny hráčov USA alebo Austrálie, ktorých väčšina hráčov pôsobí práve v Amerike, môže z toho byť celkom veľký problém.

 

Zdroj: jojsport.joj.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím