Poslanci sa prekvapujúco zhodli, že tresty za marihuanu sú prehnané

Foto: TASR/Jaroslav Novák/tvotv.sk/TASR
Konopkar, 25. júla 2023

Nedávno sme si vypočuli súdny verdikt o nehode, ktorá otriasla Slovenskom. Poslanci v ankete prezradili, čo si o ňom myslia.

Dědeček dostal 15-ročný trest za usmrtenie piatich ľudí na zastávke Zochova, keď šoféroval pod vplyvom alkoholu obrovskou rýchlosťou.

Rodiny obetí považujú toto rozhodnutie za nespravodlivé a žiadajú vyšší trest.

Dědeček si svoj trest odpyká v ústave na výkon trestu odňatia slobody s minimálnym stupňom stráženia.

Dostal aj desaťročný zákaz činnosti v podobe šoférovania motorových vozidiel a trojročný ochranný dohľad.

Viacerí ľudia po verdikte súdu porovnávali prípad s trestom pre Jozefa Šípoša, ktorý dostal podobnú výšku trestu – 15 rokov za pestovanie marihuany.

Jozefovi Šípošovi bol nariadený aj dvojročný ochranný dohľad a protitoxikomanické liečenie ambulantnou formou. Okrem toho mu štát zhabal dom. 

Čo si o týchto dvoch prípadoch myslia poslanci? Prekvapilo nás, že sa výnimočne zhodovali v názoroch.

 

Pozrite si video:

 

 

Zdroj: news.refresher.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím