Nemecko chce legalizovať marihuanu tento rok. Prinieslo by to miliardovú úsporu

Foto: marijuanamoment.net
Konopkar, 7. júla 2023

Nemecké ministerstvo zdravotníctva očakáva, že plánovaná legalizácia marihuany ušetrí orgánom činným v trestnom konaní, súdom a väzniciam každoročne viac ako miliardu eur.

Vyplýva to z návrhu zákona, ktorý ministerstvo rozposlalo vo štvrtok profesijným združeniam zaoberajúcim sa týmto problémom.

Podľa návrhu zákona, o ktorom ako prvé informovali médiá skupiny Funke, ministerstvo očakáva ročnú úsporu 800 miliónov eur pre orgány činné v trestnom konaní, 220 miliónov eur pre súdy a 35 miliónov eur pre zariadenia na výkon trestu.

Základné piliere projektu legalizácie marihuany predstavil ešte v apríli nemecký kancelár Olaf Scholz.

Z dosiaľ zverejnených bodov vyplýva, že osoby od 18 rokov budú môcť vlastniť až 25 gramov drogy.

Okrem toho bude pre vlastnú spotrebu povolené aj pestovanie maximálne troch rastlín konope.

Marihuana sa nebude predávať v špecializovaných obchodoch, ako sa pôvodne navrhovalo.

Namiesto toho sa bude pestovať a predávať v marihuanových kluboch. Kluby a ich členovia budú musieť dodržiavať prísne pravidlá – marihuanu budú môcť distribuovať iba svojim členom v množstve maximálne 50 gramov mesačne a v neutrálnom obale.

Agentúra DPA zistila, že kabinet by mohol návrh zákona schváliť v polovici augusta.

Následne bude potrebný iba súhlas dolnej komory nemeckého spolkového parlamentu (Bundestag), nie však hornej komory (Bundesrat).

Zástancovia legalizácie v nemeckej koaličnej vláde chcú marihuanu legalizovať ešte tento rok.

 

Zdroj: sme.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím