SaS predstavila, ako chce dekriminalizovať marihuanu

Foto: harrisbeach.com / SASKA
Konopkar, 6. júna 2023

Saska predstavila beta verziu svojho predvolebného programu. Šéf strany Richard Sulík v utorok uviedol, že má ambíciu prísť s tým najlepším, o ktorom však chce ešte diskutovať s odbornou verejnosťou.

Ako uviedol Žiak, na Slovensku sú podľa neho horšie tresty za „gram trávy“ vo vrecku, ako za vraždu.

Spomenul prípad Jozefa Šipoša, ktorý dostal 15-ročný trest za mrežami a prepadnutie majetku za výrobu mastí z marihuany.

„Toto je pre nás skutočne neprijateľné.V programe navrhujeme jasné pravidlá pre rozlišovanie rôznych stupňov závažnosti z priestupkovej alebo trestnej drogovej činnosti,“ uviedol Žiak.

Staronová Saska má odvážny cieľ:

Veríme vo výhru Osobitne pri marihuane budú sulíkovci presadzovať pri menšom množstve na osobnú spotrebu priestupkovú zodpovednosť.

Otvoriť chcú aj diskusiu o štátom regulovanom predaji marihuany v menšom množstve a legálnom získavaní produktov a výrobkov z marihuany na zdravotné učely.

Poriadok chce Saska spraviť aj s Vatikánskymi zmluvami. Podľa Žiaka predstavuje problém utajovanie trestných činov, ktoré odznejú v spovedelniciach, no kňazi za ne nie sú potrestaní.

„Navrhujeme ich modifikovanie tak, aby neumožňovali utajenie trestných činov z dôvodu spovedného tajomstva. Umožňovali finančnú odluku cirkvi od štátu a bolo upresnené, že výhradu vo svedomí môže mať iba jednotlivec a nie inštitúcia,“ povedal poslanec národnej rady.

Lenč sa však domnieva, že sľubované priority v oblasti dekriminalizácie marihuany a jej komerčného využívania, výrazné zlepšenie právneho postavenia pre páry rovnakého pohlavia a v neposlednom rade sľuby o tom, že urobia „poriadok“ vo Vatikánskej zmluve, veľké šance na úspech nemajú.

„K tomu, aby sa niečo v zmluve s iným štátom zmenilo nestačí presvedčiť potenciálnych koaličných partnerov, ale predovšetkým signatára tejto zmluvy, ktorým je Svätá stolica,“ pripomína politológ.

Finálnu verziu programu Saska plánuje zverejniť až po programových konferenicách.

Sulík povedal, že ihneď po voľbách chce začať pripravovať programové vyhlásenie vlády.

 

 

Zdroj: pravda.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím