Amsterdam zakázal fajčenie marihuany v štvrti červených svetiel. V coffeeshopoch je naďalej povolené

Foto:
Konopkar, 26. mája 2023

V amsterdamskej štvrti červených svetiel od dnes platí zákaz fajčenia marihuany, informovala agentúra Reuters.

Cieľom opatrenia je zlepšiť prostredie v centre metropoly, ktorú turisti vyhľadávajú najmä pre jej obchody s konope a nevestincami.

 

Zdroj: audiokushhq.com

 

Vo štvrti lemovanej kanálmi, známej vďaka erotickým podnikom aj takzvaným coffeeshopom, ktoré ročne prilákajú milióny turistov, ale sú na príťaž miestnym, boli umiestnené značky upozorňujúce na zákaz.

Ľuďom, ktorí budú pristihnutí pri jeho porušení, hrozí pokuta vo výške sto eur.

Naďalej sa ale bude môcť fajčiť vo vnútri coffeeshopov, kde sa marihuana a hašiš predáva, aj na ich terasách, a v ďalších častiach mesta.

 

Zdroj: cannabisifokus.se

 

Užívanie malého množstva konope na osobné účely holandské úrady tolerujú.

Starostka mesta Femke Halsemaová sľúbila, že zlepší podmienky pre sexuálnych pracovníkov, zníži kriminalitu a nadmerné užívanie drog a alkoholu.

Radnica vedie debaty o presune „sexuálnej a drogovej“ turistiky z centra mesta, ale v lokalitách, ktoré boli navrhnuté ako alternatívy, sa stretáva s odporom obyvateľov.

 

Zdroj: sme.sk

 

 


 

 

Tiež sa stalo:

 

 

Marihuana v dóze na kávu: Na hraniciach zadržali Slováka

 

Zdroj: Colná služba Ukrajina

 

Colníci na slovensko–ukrajinskej hranici odhalili kuriózne skrýše cestujúcich.

V týchto dňoch na hraniciach s Ukrajinou zadržali Slováka, u ktorého našli marihuanu.

 

Zdroj: Colná služba Ukrajina

 

Muž teraz lieta v problémoch, jeho prípad prevzala štátna polícia na Ukrajine.

Muž cestoval zo Slovenska na Ukrajinu cez hraničný priechod v Ubli.

 

Zdroj: Colná služba Ukrajina

 

Na ukrajinskej strane kontroloval jeho vozidlo kynologický tím so služobným psom.

Podľa colnej služby slovensko-ukrajinskej hranice pes našiel sklenenú nádobu s niekoľkými gramami látky, ktorá vyzerala ako marihuana.

 

Zdroj: noviny.sk

 

Nachádzala sa v prednej priehradke auta.

„Naši colníci oznámili protiprávne konanie, ktoré vykazuje znaky zločinu štátnej polícii,“ uviedla hovorkyňa colnej služby Ukrajiny.

 

Zdroj: noviny.sk

 

„Finančná správa nekomentuje záchyty iných colných orgánov,“ vyjadrila sa hovorkyňa Colného úradu v Michalovciach, Jana Nimrichterová.

Ukrajinskí colníci odhalili len v priebehu tohto mesiaca 18 prípadov nezákonného dovozu zakázaného tovaru, najčastejšie išlo o narkotiká a zbrane.

 

Zdroj: noviny.sk

 

„Osoba môže mať v držbe lieky obsahujúce omamné a psychotropné látky z II. a III. skupiny len v množstve potrebnom na osobné použitie,“ doplnila Nimrichterová.

Colný úrad posudzuje primeranosť množstva liekov vzhľadom na dĺžku pobytu osoby na colnom území Únie.

 

Počas posledných dvoch rokoch zaznamenali päť prípadov

„Napríklad v Ubli bola nájdená podozrivá sušina v dvoch plastových tubách od vitamínov v celkovom množstve 36 gramov,“ dodala Nimrichterová.

Omamné látky s hmotnosťou viac ako 33 kilogramov boli nájdené aj v podlahe skriňového návesu na hraničnom priechode Vyšné Nemecké, vrecko s kryštalickou látkou v peňaženke a drogy ukrývali cestujúci aj v dóze na kávu.

 

 

Zdroj: noviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím