Štúdia: Aj červy sú hladné po užití marihuany

Foto: thestar.com
Konopkar, 25. apríla 2023

Nielen ľudia dostávajú po požití marihuany chuť na nezdravé pochutiny.

Červy namočené do kanabinoidu dávajú prednosť kalorickejším potravinám než obvykle, vyplynulo zo štúdie zverejnenej v časopise Current Biology.

 

hightimes.com

 

Do budúcnosti by sa vďaka tomuto zisteniu mohli používať na testovanie liekov pre ľudí.

Účinky, aké má marihuana na ľudí, sa vedcom podarilo pri červoch simulovať tým, že ich namočili do kanabinoidu.

 

University of Oregon

 

Nie je im celkom jasné, či boli larvy zdrogované, ale prejavovali väčšiu obľubu potravín s vyššou kalorickou hodnotou, rovnako ako ľudia, ktorí po požití marihuany túžia po nezdravom jedle.

 

ganjapreneur.com

 

Toto zistenie naznačuje, že marihuana môže zasahovať do dôležitého mechanizmu, ktorý pomáha regulovať chuť do jedla. (guardian, čtk)

 

Zdroj: dennikn.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím