Česko môže čoskoro legalizovať marihuanu. Prohibícia sa neosvedčila

Foto: cannabishealthnews.co.uk
Konopkar, 20. apríla 2023

Zmeny podporuje aj prezident.

Centrum Prahy je hojne posiate obchodmi, ktorých neónové nápisy, výklady a obaly výrobkov zdobia známe zelené listy marihuany.

Návštevníci mesta ľahko môžu podľahnúť dojmu, že práve pristáli v „marihuanovom raji“ v srdci Európy.

Mýlili by sa, no už čoskoro sa to môže zmeniť.

 

zdroj: czechsmokers.com

 

Po viac ako desiatich rokoch postupnej liberalizácie sa Česko pripravuje na zavedenie plne legálneho a regulovaného trhu s marihuanou.

Zverejnenie podrobností sa očakáva do konca júna.

Hoci sa zdá, že spoločnosť je na túto zmenu do veľkej miery pripravená, stále to nie je hotová vec.

Vláda na čele s premiérom Petrom Fialom schválila 5. apríla Akčný plán politiky v oblasti závislostí na roky 2023 – 2025.

Ide o rozsiahly balík politických reforiem v oblasti prevencie, spotreby, predaja a propagácie návykových látok vrátane alkoholu, cigariet a marihuany.

„Akčný plán počíta s prípravou návrhu na prísne regulovaný trh s konopou v Českej republike,“ uviedol Fiala na tlačovej konferencii.

Podrobnosti ešte pripravujú experti a hotové by mohli byť do konca júna.

 

Súhlasí aj prezident

Expertnú skupina vedie popredný odborník na závislosti a národný koordinátor protidrogovej politiky Jindřich Vobořil.

Od decembra stretáva pravidelne s cieľom pripraviť návrh zákona o liberalizácii a prípadnej legalizácii rekreačného užívania, predaja a výroby konopy v Česku.

 

zdroj: praguemorning.cz

 

Týmto smerom sa uberá aj niekoľko ďalších západných krajín, najmä susedné Nemecko.

Česko sa tak vezie na celoeurópskej vlne, vďaka ktorej by sa mohlo stať jednou z prvých krajín EÚ s legálne regulovaným trhom s konopou.

 

Zdroj: sme.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím