Mladík z Rožňavy si nechal marihuanu poslať kuriérom. Hrozí mu až 15 rokov za mrežami

Foto: 3ccannabis.com
Konopkar, 27. marca 2023

„Zásielka“ vyzdvihnutá v Košiciach ho prezradila.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach po vykonaní potrebných procesných úkonov obvinil zo zločinu drogovej trestnej činnosti 26-ročného Rožňavčana, ktorý si podľa doterajšieho od neznámeho zdroja zakúpil a následne pri sebe prechovával zakázané návykové látky.

Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Jana Mésarová.

Policajti odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach získali informácie, že mladík z Rožňavy si omamné látky zabezpečoval prostredníctvom jednej z kuriérnych spoločností.

„Zásielka“ vyzdvihnutá v Košiciach ho prezradila.

 

 

Po vyzdvihnutí zásielky na jednom z výdajných miest v Košiciach sa v piatok podozrenie policajtov potvrdilo.

Omamné látky boli v škatuli, v ktorej sa nachádzali fľaštičky s obsahom podozrivej zelenej sušiny.

Podozrivý muž policajtom po výzve dobrovoľne vydal podozrivé látky.

Následne 26-ročného Rožňavčana policajti ako podozrivého z drogovej trestnej činnosti zadržali a zaistený rastlinný materiál bol zaslaný na expertízne skúmanie.

Predbežné výsledky expertízy, ktoré má polícia k dispozícii potvrdili, že ide o marihuanu a zo zaisteného množstva by bolo možné pripraviť niekoľko desiatok jednotlivých dávok drogy.

 

Hrozí mu 10-15 rokov za mrežami

Vzhľadom na to, že obvinený sa obdobného skutku dopustil aj v minulosti, za ktorý bol právoplatne odsúdený, právna kvalifikácia bola zmenená na obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi, za ktorý hrozí obvinenému trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov a vo veci už koná vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, ktorý je vecne príslušný.

 

zdroj: interez.sk / Pexels

 

Krajský vyšetrovateľ PZ zároveň spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie a spis predložil prokurátorovi.

Obvinený Rožňavčan, ktorý sa tohto skutku dopustil v podmienke, je stíhaný väzobne.

 

Zdroj: interez.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím