Muž mal pri sebe marihuanové sušienky. Hrozí mu 10-15 rokov basy

Foto: olivastu.com
Konopkar, 14. marca 2023

Muž mal u seba omamné láťky za 30 000 eur. Sušienky mali špeciálnu príchuť.

Muža obvinili z obzvlášť závažného zločinu.

Skončila sa tak spolupráca policajtov odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru Trnava s 1. operatívnym oddelením odboru Bratislava Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru a Pohotovostného policajného útvaru Bratislava.

Informovala o tom Mária Linkešová z KR PZ Trnava.

 

Zdroj: FB/Polícia SR-Trenčiansky kraj

 

Obvinený 40-ročný Seničan je za drogovú trestnú činnosť stíhaný väzobne.

„Policajná razia prekvapila 40-ročného Seničana v obci Radošovce v okrese Skalica. Muž mal pri sebe plastové vrecko s bielou kryštalickou látkou a vo vozidle sme našli ďalšie vrecko s neznámou látkou, plastové vrece s obsahom zelenej sušiny a digitálnu váhu. Neskôr vykonal policajný výjazd u neho v senickom byte domovú prehliadku. V izbách mal poukrývané nádoby a dózy so zelenou sušinou,“ uviedla Linkešová.

Podozrivé látky, rastliny aj koláče policajti zaistili a predbežným skúmaním sa potvrdilo, že muž mal pri sebe takmer tri gramy kokaínu, ktoré by na čiernom trhu predal približne za 100 eur za gram. 

„Z vysušenej marihuany, ktorej hmotnosť bola vyše kila, by sa dalo vyrobiť viac ako 2 800 jednorazových dávok drogy a za jej predaj by zinkasoval do 30 000 eur. S drogami súviselo aj 86 sušienok, ktoré mal napiecť obvinený a k skutku sa priznal. Obsahovali stopy po THC a kanabinoidy,“ informovala krajská policajná hovorkyňa.

 

Zdroj: wikimedia.org

 

Krajský vyšetrovateľ obvinil muža z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. 

Za prechovávanie a distribúciu drog vo väčšom rozsahu mu môže v zmysle zákona hroziť strata slobody na desať až 15 rokov.

 

Zdroj: ta3.com

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím