Sudca, ktorý podmienečne prepustil vraha Hossua, zamietol žiadosť mužovi, ktorý sedí za pestovanie konope

Foto: SIU, TASR/Martin Baumann
Konopkar, 24. februára 2023

Sudca, ktorý podmienečne prepustil vraha Hossua, zamietol žiadosť mužovi, ktorý sedí za pestovanie konope.

Keď v roku 2019 kriminálka vykonala na farme 62 ročného Miloslava Weiznera prehliadlu, narazila na 11 rastlín konope.

Miloslav si z rastliny vyrábal koncentrovaný extrakt, tzv. fénixové slzy, ktoré používal na zmierňovanie príznakov vysokého krvného tlaku a obštrukčnú chorobu pľúc.

Redaktor Adel Ghannam na svojom Instagramovom účte upozornil, že sudca, ktorý v stredu podmienečne prepustil Juraja Hossua, vo štvrtok zamietol žiadosť Miloslava Weiznera o prepustenie.

 

Zdroj: Will Waldron/Times Union

 

Hossua bol pritom obvinený zo zabitia Filipínca Henryho Acordu na Obchodnej ulici v Bratislave, ktorého dokopal a následne sa fotil s jeho mŕtvym telom. 

V extrakte, ktorý si Miloslav z konope vyrábal, presiahol súdom tolerovanú koncentráciu alkaloidu THC o necelé percento (súd toleruje koncentráciu do 2 percent), informoval magazín StartItUp

Miloslav Weizer trpí obštrukčnou chorobou pľúc a vysokým krvným tlakom, na ktoré užíval konopné kvapky.

V máji 2022 na okresnom súd v Trnave padol rozsudok 16 rokov a prepadnutie majetku. V dome, v ktorom býval, okrem neho žila aj manželka a 13 ročná dcéra, píše sa na webe aktivistickej platformy FreePepo.

 

Drakonický trest za konope

Po spravodlivejších trestoch za prechovávanie konopy volá aj líder Progresívneho Slovenska Michal Šimečka.

„Potrebujeme normálne, spravodlivé zákony. Aj trestnú politiku. Niečo asi nie je v poriadku, keď ľudia za liečivé mastičky alebo pár džointov dostávajú 15 či 20 rokov, a po brutálnom dobití na smrť vyjdu z väzenia už po 3 – 4 rokoch,“ napísal na Facebooku.

 

Aktivistická platforma FreePepo zaujímajúca sa o tzv. konopných väzňov, sa zaoberala aj prípadom Miloslava.

Polícia vykonala domovú prehliadku na základe udania od suseda, ktorý Miloslavovi dlžal peniaze.

Kvapky, ktoré si farmár vyrábal z konopy, mali obsah THC 2,7 percenta – tinktúru však vyrábal kvôli inej obsahovej látke, a síce CBD (to má preukázateľne priaznivé účinky na zdravie, píše sa v článku univerzity Harvard). 

Na webe FreePepo aktivisti a aktivistky kritizujú štát za to, že tresty za užívanie, pestovanie a prechovávanie konopy sú neprimerane vysoké a nedodržujú medzinárodné zmluvy.

„Každý si trest za svoje prehrešky zaslúžime, ale nie je normálne aby konopa z nášho nesprávneho konania robila okamžite obzvlášť závažný trestný čin. Je to nezmysel vzhľadom na vedecké poznatky, vzhľadom na to, že v iných krajinách je konopa ekologický, ekonomický i zdravotný benefit pre celú krajinu.“

 

Zdroj: brainee.hnonline.sk

 

Tiež sa stalo:

Prieskum SME.sk NMS Market Research: V žiadnej z 11 tém nebol podiel postojov tak vyrovnaný ako pri téme dekriminalizácie marihuany.

40 percent ľudí s ňou súhlasí, kým 41 percent je proti. 

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím