Amsterdam zakáže fajčenie marihuany v Red Light District

Foto: nationalworld.com
Konopkar, 11. februára 2023

Na uliciach amsterdamskej štvrte červených svetiel bude od mája zakázané fajčiť marihuanu. 

Zákaz zavedú v rámci nových mestských predpisov.

 

Zdroj: GETTY IMAGES

 

Pravidlá by mali zlepšiť životné podmienky obyvateľov, ktorí sa dlhodobo sťažovali na turistov.

Kroky na zníženie obťažovania turistami podľa miestnych médií podporili takmer všetci členovia mestskej rady.

Mestská rada tiež vo štvrtok oznámila, že bary a reštaurácie budú musieť v piatky a soboty zatvoriť najneskôr o druhej ráno, pričom po jednej už do štvrte v starom meste nevpustia žiadnych nových návštevníkov.

O tretej budú musieť svoje prevádzky zatvoriť aj sexuálni pracovníci a pracovníčky.

V súčasnosti je vo štvrti červených svetiel od štvrtka do nedele zakázané po štvrtej popoludní predávať alkohol z obchodov, predajní s alkoholom i kaviarní.

 

Zdroj: ALAMY

 

Po novom radnica požiada predajcov, aby alkohol počas tohto času úplne odstránili z výkladov alebo ho ukryli pred zrakmi zákazníkov.

Na väčšine verejných priestranstiev v Amsterdame je pritom zakázané konzumovať alkohol, pripomína BBC.

Holandské hlavné mesto je známe „coffee shopmi“, v ktorých sa predáva marihuana a každoročne pritiahnu milióny turistov.

Miestni sa však sťažujú, že priťahujú aj pouličných dílerov a konzumácia drog a alkoholu zvyšujú trestnú činnosť.

Na základe súčasných zákonov je v Holandsku trestným činom držba, výroba i predaj drog, no platí „tolerancia“, ktorá umožňuje coffee shopom predaj marihuany pod prísnymi podmienkami.

 

Zdroj: TASR/AP

 

Jednou z nich je, že nesmú obťažovať svoje okolie a vláda im tiež nariadila, aby prestali lákať zahraničných užívateľov drog.

Okrem nových predpisov plánuje Amsterdam na jar aj spustenie kampane „nechoďte sem“ zameranú na turistov, ktorí chcú do hlavného mesta vyraziť za drogami, alkoholom a sexom. (SITA)

 

Zdroj: sme.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím