Štúdia: Marihuana zlepšuje sexuálnu spokojnosť

Foto: Olena Yakobchuk/Shutterstock.com
Konopkar, 26. januára 2023

Štúdia zistila, že marihuana zvyšuje intenzitu orgazmu a pomáha pri dosiahnutí viacerých orgazmov.

Všetci užívatelia kanabisu – muži a ženy – hlásili silnejší orgazmus, keď boli pod vplyvom.

Štúdia skúmajúca sex a marihuanu zistila, že užívatelia kanabisu hlásia lepšie orgazmy, keď sú pod vplyvom, ako aj zvýšené libido a zmysel pre chuť a dotyk.

 

Zdroj: Shutterstock

 

Výskumníci, ktorí zverejnili svoje výsledky v nedávnej štúdii, položili 811 účastníkom vo veku 18 až 85 rokov množstvo otázok týkajúcich sa ich sexuálneho života a užívania marihuany.

Bez ohľadu na veľký rozdiel medzi pohlaviami a vekovými skupinami, viac ako 70 percent účastníkov uviedlo zvýšenú túžbu a intenzitu orgazmu pod vplyvom konope.

Štyridsať percent žien medzitým podľa autorov uviedlo „zvýšenú schopnosť dosiahnuť viac ako jeden orgazmus“.

Viac ako polovica opýtaných ľudí uviedla, že kanabis užili úmyselne pred sexuálnym stykom, čo naznačuje, že veria, že to zvyšuje libido alebo potešenie.

Vzhľadom na povahu štúdie (prieskumu) však výskumníci nedokázali určiť, či zvýšená rozkoš zo sexu bola spôsobená skutočnými účinkami marihuany alebo placebom.

 

Zdroj: GETTY IMAGES/INSTYLE

 

„Tí, ktorí uviedli, že úmyselne užili kanabis pred sexom, mali výrazne vyššie skóre ako tí, ktorí uviedli, že pred sexom úmyselne kanabis neužili,“ napísal tím vo svojej diskusii.

„Dá sa to interpretovať tak, že tí, ktorí zámerne užili kanabis pred sexom, vnímali väčší prínos pre svoje sexuálne fungovanie a spokojnosť v porovnaní s tými, ktorí kanabis pred sexom zámerne neužívali.

Uvedené výsledky môžu byť spôsobené mentálnym nastavením, že užívanie marihuany zvyšuje potešenie kvôli afrodiziakálnym predstavám o tejto rastline, než z dôvodu skutočných fyziologických účinkov.“

Píšu však tiež, že relaxačné účinky kanabisu „môžu prispieť k zvýšeniu túžby alebo k zníženým zábranám, čo by mohlo prispieť k zvýšeniu sexuálnej funkcie a spokojnosti“.

 

Zdroj: Felicity Marshall, medium.com

 

Pričom citujú podobné štúdie, ktoré zistili zlepšenie sexuálnej funkcie po užití kanabisu, ako aj dlhší čas strávený pri predohre.

Tí, ktorí v štúdii uviedli, že masturbujú, popísali zvýšený pôžitok pod vplyvom konope.

Jedným zdanlivo nesúvisiacim zistením štúdie je, že užívatelia kanabisu hlásili zvýšený pocit chuti a dotyku.

Tím píše, že otázka bola zaradená kvôli používaniu zmyslov pri sexe.

„Vylepšenie chuti a hmatu by mohlo zvýšiť celkové sexuálne fungovanie a spokojnosť, pretože sú to dva zmysly, ktoré sú počas pohlavného styku intenzívne využívané,“ píšu a dodávajú, že nebol zaznamenaný žiadny zvýšený čuch.

 

Zdroj: iStock/Vasyl Dolmatov

 

Tím popísal množstvo obmedzení, vrátane toho, že účastníci nezaznamenali svoje dávkovanie marihuany a že to nebolo porovnateľné s ľuďmi, ktorí kanabis neužívajú.

Tím však verí, že zistenia by bolo užitočné ešte preskúmať.

Prínosom štúdie by mohlo byť použitie marihuany na liečbu sexuálnej dysfunkcie.

Štúdia je publikovaná v Journal of Cannabis Research.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím