Bratislavskí psovodi odhalili vlani v tovare 5500 gramov marihuany

Foto: harvardcrcl.org
Konopkar, 17. januára 2023

Chér, ktorá dokáže rozpoznať pach bankoviek, na bratislavskom letisku objavila v príručnej batožine väčšie množstvo eurových bankoviek.

Psovodi finančnej správy z Colného úradu (CÚ) Bratislava odhalili vlani viac ako 30.000 kusov cigariet, 21,2 kilogramu tabaku, 5500 gramov marihuany a 45.000 eur, ktoré boli dovezené na územie Slovenska bez oznámenia.

 

Na snímke psovod so psom počas ukážok práce špecializovaných policajných kynológov v rámci Majstrovstiev Slovenska policajných psov v špeciálnej kynológii. Bratislava, 14. júna 2018. Foto: TASR – Michal Svítok

 

Pričinilo sa o to osem služobných psov, ktoré pomáhali piatim bratislavským psovodom pri záchytoch pašovaného tovaru. TASR o tom informovala hovorkyňa CÚ Bratislava Drahomíra Adamčíková.

„Nemecké a belgické ovčiaky, vycvičené na vyhľadávanie tabaku a tabakových výrobkov, omamných a psychotropných látok či bankoviek, zaznamenali v minulom roku niekoľko úspešných záchytov,“ potvrdila Adamčíková.

Psy pomáhajú psovodom na letisku, pošte, v medzinárodnej preprave, na hraničných priechodoch s Rakúskom i Maďarskom, v prístave, pri mobilnom dohľade, ako aj v rámci súčinnostných akcií s Kriminálnym úradom finančnej správy, policajným zložkami či inými štátnymi inštitúciami.

Trojicu najúspešnejších psích pomocníkov bratislavských colníkov z minulého roka tvoria Jena, Chér a Mira.

„Jena, ktorá je vycvičená na vyhľadávanie tabaku a tabakových výrobkov, našla tisícky kusov cigariet v rôznych úkrytoch áut, napríklad pod sedadlom, v batožine, skrinke na káble, dutinách pod schodmi či zabalené v textile,“ priblížila hovorkyňa.

 

Zdroj: walkerroadanimalhospital.com

 

Chér, ktorá dokáže rozpoznať pach bankoviek, na bratislavskom letisku objavila v príručnej batožine väčšie množstvo eurových bankoviek.

„Kolegyňa Mira sa zase blysla na poštovej pobočke, kde v balíku z USA našla marihuanu,“ doplnila Adamčíková.

Poukázala, že služobná kynológia je neoddeliteľnou súčasťou finančnej správy.

V súčasnosti majú k dispozícii 50 služobných psov na všetkých colných úradoch v rámci Slovenska.

CÚ Bratislava využíva vo výkone osem služobných psov.

 

Zdroj: teraz.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím