Štúdia: Tretina pacientov s chronickou bolesťou používa marihuanu

Foto: creakyjoints.org
Konopkar, 9. januára 2023

Keďže stále viac štátov USA legalizuje marihuanu na lekárske a rekreačné použitie, existuje velký počet ľudí, ktorý s ňou experimentuje na úľavu od bolesti.

Podľa novej štúdie zverejnenej v JAMA Network Open takmer tretina pacientov s chronickou bolesťou uviedla, že na jej zvládnutie užíva kanabis.

 

Zdroj: goodtherapy.org

 

Viac ako polovica z 1 724 opýtaných dospelých uviedla, že užívanie marihuany im pomohlo k zníženiu užívania liekov proti bolesti, vrátane opioidov na predpis a voľnopredajných analgetík.

Marihuana v rôznej miere ovplyvnila aj používanie iných metód úľavy od bolesti, ktoré nesúvisia s liekmi:

  • niektorí ľudia uviedli, že kanabis ich viedol k tomu, aby sa menej často obracali na techniky, ktoré mnohé klinické usmernenia odporúčajú ako terapie prvej línie – napríklad fyzikálna terapia a kognitívno-behaviorálna terapia. Zatiaľ čo ostatní s chronickou bolesťou zvýšili používanie takejto liečby.

 

 


„Skutočnosť, že pacienti uvádzajú, že lieky proti bolesti nahrádzajú marihuanou, do veľkej miery podčiarkuje potrebu výskumu výhod a rizík užívania kanabisu pri chronickej bolesti.“

Mark Bicket, M.D., Ph.D., odborný asistent na oddelení anestéziológie a spoluriaditeľ Michiganskej siete pre predpisovanie opioidov


 

 

Zdroj: veriheal.com

 

Zdroje:

News Medical

Michigan Medicine – University of Michigan

 

Odkaz na Journal:

Bicket, M.C., et al. (2023) Use of Cannabis and Other Pain Treatments Among Adults With Chronic Pain in US States With Medical Cannabis Programs.JAMA Network Open
doi.org/10.1001/jamanetworkopen.2022.49797

 

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím