Rutinná cestná kontrola odhalila u vodiča konope

Foto: thezebra.com
Konopkar, 27. decembra 2022

„Pokazené“ Vianoce: Vodič prišiel o zásobu marihuany.

Košickí colníci spolu s gelnickými policajtmi „pokazili“ vodičovi auta Vianoce.

Pri rutinnej nočnej kontrole na Spiši, prišiel o zásobu pravdepodobne marihuany.

 

Zdroj: Uriel Sinai, Getty Images

 

Dve vrecúška so šiškami skončili v rukách policajtov.

Rovnako dopadol aj ich majiteľ.

Pracovníci Finančnej správy v rámci nočnej kontroly, zastavili auto na jaklovskej autobusovej zastávke.

V aute sa viezla skupinka piatich ľudí, no colníkov najviac zaujímal šofér.

Mužovi z gelnického okresu zrejme nebolo všetko jedno, keď pred sebou zbadal príslušníka colného úradu, ako zastavuje jeho vozidlo.

„Tovar bol nájdený v katastri obce Jaklovce, počas bežnej hliadkovej činnosti CÚ Košice. Išlo o 15 gramov zelenej rastlinnej sušiny,“ uviedla hovorkyňa CÚ Košice, Katarína Daňková.

Cesta mladých ľudí sa tak poriadne predĺžila.

Príslušníci finančnej správy si museli privolať kolegov z gelnického obvodného oddelenia.

 

Zdroj: Photoalto SAS/Alamy; Ben Schonewille/Alamy

 

„Vo vozidle sa nachádzali 4 osoby a vodič. Ten dobrovoľne vydal dve plastové vrecúška s obsahom neznámej zelenej sušiny, ktorú kriminalistický technik zaistil a zaslal na kriminalisticko-expertízne skúmanie,“ vysvetlila hovorkyňa KR PZ v Košiciach, Lenka Ivanová.

Keďže podozrivý tridsiatnik, ktorý sušinu vydal, sedel za volantom auta, policajti nadobudli podozrenie, že pod vplyvom návykovej látky mohol aj šoférovať. Preto preverujú aj túto možnosť.

„Vodičovi bol v krompašskej nemocnici odobratý biologický materiál na zistenie návykových látok v jeho organizme. Gelnickí policajti začali trestné stíhanie za drogovú trestnú činnosť,“ dodala Lenka Ivanová.

Muža policajti na mieste zadržali.

No po vykonaní potrebných procesných úkonov ho opatrením prepustili.

 

 

Zdroj: noviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím