Francúzsko: Priemerný vek užívateľov marihuany stúpa

Foto: sortiraparis.com / Canva - euronews.com
Konopkar, 21. decembra 2022

Priemerný vek medzi rokmi 1992 až 2021 stúpol z približne 25 na takmer 33 rokov, spresnil Francúzsky úrad pred drogy a závislosti.

Priemerný vek užívateľov marihuany vo Francúzsku stúpa.

 

Zdroj: depositphotos.com

 

Oznámil v pondelok v Paríži Francúzsky úrad pred drogy a závislosti (OFDT). TASR prevzala správu z tlačovej agentúry DPA.

Priemerný vek medzi rokmi 1992 až 2021 stúpol z približne 25 na takmer 33 rokov, spresnil OFDT.

Čiastočnou príčinou je aj to, že mnoho ľudí, ktorí začali užívať marihuanu v mladom veku, si tento návyk udržalo. Konzumácia dnešnej mládeže zároveň mierne klesá, dodal OFDT.

 

Zdroj: signaturesailing.com

 

Prieskum sa robil medzi približne 23.660 ľuďmi vo veku od 18 do 64 rokov, pričom vyše 47 percent z nich uviedlo, že v určitom bode svojho života vyfajčilo marihuanovú cigaretu (joint).

Vyše desať percent odpovedalo, že tak za posledný rok urobilo najmenej raz, čo je údaj podobný roku 2017.

Takmer šesť percent ľudí fajčilo marihuanu v uplynulom mesiaci, tri percentá to robia pravidelne a 1,7 percenta ju fajčí každý deň.

 

Zdroj: cannaconnection.com

 

So stúpajúcou frekvenciou fajčenia marihuany rástla aj jej denná konzumácia.

Podľa prieskumu bola väčšina častých užívateľov marihuany mužského pohlavia.

 

Zdroj: aktuality.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím