U 46-ročného muža z okresu Pezinok našli aj marihuanu

Foto: Polícia SR Bratislavský kraj
Konopkar, 29. novembra 2022

Pezinskí policajti obvinili dílera kokaínu a marihuany. Obchodovať s drogami mal 46-ročný Jozef Ď. z okresu Pezinok niekoľko mesiacov na viacerých miestach v okresoch Pezinok a Detva. Hrozí mu desať až pätnásť rokov väzenia.

TASR o tom informoval bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

Vyšetrovateľ obvinil muža z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi spáchaného závažnejším spôsobom konania.

Muž mal minimálne od mája tohto roka na viacerých miestach, najmä v rodinnom dome v Modre, v Pezinku, ale aj v rodinnom dome jednej z obcí v okrese Detva zadovažovať, prechovávať a vyrábať omamné a psychotropné látky, a to marihuanu a kokaín.

„Tieto následne v rôznych denných, ale aj nočných hodinách na rôznych miestach ďalej predával užívateľom,“ priblížil Szeiff.

Policajti uskutočnili domové prehliadky, ako aj prehliadky nebytových priestorov, počas ktorých zaistili rôzne množstvá látok.

Pri prehliadke bytu v Pezinku zaistili konope v množstve, z ktorého by bolo možné vyrobiť 886 bežných jednorazových dávok.

Pri prehliadke rodinného domu v Modre zaistili okrem iného biely hrudkový materiál, z ktorého by sa dalo vyrobiť 303 bežných jednorazových dávok drogy kokaínu.

Počas prehliadky iných priestorov v Modre zaistili taktiež biely hrudkový materiál v množstve, ktoré zodpovedá 658 bežným jednorazovým dávkam drogy kokaín a konope, z ktorého by sa dalo vyrobiť 484 bežných jednorazových dávok drogy.

„Domová prehliadka jedného z rodinných domov v obci v okrese Detva preukázala prechovávanie konope, z ktorého by na základe výsledkov expertízneho skúmania bolo možné pripraviť celkovo 2516 bežných jednorazových dávok,“ uzavrel Szeiff.

 

Zdroj: Polícia SR Bratislavský kraj

Zdroj: Polícia SR Bratislavský kraj

Zdroj: Polícia SR Bratislavský kraj

Zdroj: Polícia SR Bratislavský kraj

Zdroj: Polícia SR Bratislavský kraj

Zdroj: Polícia SR Bratislavský kraj

Zdroj: Polícia SR Bratislavský kraj

 

Zdroj: teraz.sk

 

 

 

Tiež sa stalo:

 

Rimavská Sobota: U príslušníka Zboru väzenskej a justičnej stráže našli marihuanu, muž sa už postavil pred sudcu

Zdroj: rimava.sk

Minulý rok 19. augusta podvečer v Rimavskej Sobote na Sídlisku Západ zasahovala polícia. Putá nasadili jednému mužovi, ktorý bol napokon stíhaný na slobode. Má za sebou pojednávanie na Okresnom súde v Rimavskej Sobote.

„Potvrdzujeme, že dňa 19. augusta 2021 došlo v podvečerných hodinách, v mimoslužobnom čase, k zadržaniu príslušníka Zboru väzenskej a justičnej stráže,“ uviedla vtedy Monika Kacvinská, hovorkyňa Zboru väzenskej a justičnej stráže.

Podozrenia polície sa potvrdili.

Ako ešte minulý rok uviedla hovorkyňa ministerstva vnútra Petra Friese, u muža našli sušenú rastlinu – potvrdili, že išlo o rastlinu rodu Cannabis v množstve 34 bežných jednotlivých dávok.

Policajti počas osobnej prehliadky muža a prehliadky bytu našli aj zvyškové množstvo metamfetamínu.

Ako uvádza TV JOJ, muž nepoprel, že marihuana bola jeho, no tvrdil, že s drogami neobchodoval. Nepotvrdili to ani výpovede svedkov.

Podľa obhajoby tiež nemal dočinenia s metamfetamínom.

Ako ďalej informovala TV JOJ, prokurátor uviedol, že obžalovaný doteraz trestaný nebol, pri vyšetrovaní spolupracoval a poukázal aj na výborné hodnotenie od bývalého zamestnávateľa.

Navrhol podmienečný trest.

Obhajoba ale namietala zákonnosť trestného konania, ako aj vykonania dôkazov a žiadala obžalovaného oslobodiť.

„V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody vo výške troch až desiatich rokov,“ uviedla ešte minulý rok hovorkyňa ministerstva vnútra Petra Friese.

Podľa súdu si obžalovaný marihuanu neoprávnene zadovážil a prechovával za účelom vlastnej spotreby a bezodplatne ju poskytol a spoločne užil s ďalším užívateľmi. 

„Za to sa odsudzuje na trest odňatia slobody v trvaní troch rokov. Samosudca obžalovanému výkon trestu podmienečne odkladá na skúšobnú dobu troch rokov s probačným dohľadom,“ uzavrel sudca Okresného súdu v Rimavskej Sobote.

Prokurátor bol s rozhodnutím súdu spokojný, obhajoba ale podľa TV JOJ priamo na pojednávaní zahlásila odvolanie.

Príslušník Zboru väzenskej a justičnej stráže bol v služobnom pomere už 12 rokov.

Od roku 2009 pracoval v Otvorenom oddelení Ústavu na výkon trestu odňatia slobody na Sabovej.

Od 23. augusta bol postavený mimo výkon služby.

 

 

Zdroj: rimava.sk, noviny.sk

 

 

 

Tiež sa stalo:

 

V Maďarsku zadržali slovenského „ganja baróna“. Pašovať mal až 3 tony marihuany

Zdroj: interez.sk / Pexels

Zadržaných bolo celkom 44 osôb.
 
 V obci Bezenye na severozápade Maďarska zatkli občana SR, ktorý bol jedným z vodcov zločineckej organizácie rozloženej Agentúrou Európskej únie pre justičnú spoluprácu v trestných veciach (Eurojust).

Uviedla to v piatok agentúra MTI s odvolaním sa na maďarský Národný úrad vyšetrovania Pohotovostnej polície (KR NNI), informuje spravodajca TASR v Budapešti.

 V rodinnom dome slovenských občanov Richarda E. a jeho manželky Nikoly S. vykonali domovú prehliadku, pri ktorej boli zaistené rôzne druhy drog, satelitný telefón a finančná hotovosť 35 000 eur.

Vyšetrovacie orgány túto dvojicu podozrievajú z pašovania približne 3 ton marihuany.

 

Súčasťou medzinárodnej razie bolo 11 krajín

Do medzinárodnej razie, ktorá sa podľa KR NNI uskutočnila v utorok, sa zapojilo jedenásť krajín.

Cieľom bolo zadržanie vodcov a členov najvýznamnejších zločineckých sietí v EÚ.

 Vyšetrovanie a mapovanie medzinárodných zločineckých gangov prebiehalo v ôsmich krajinách, vrátane Maďarska.

Operáciu koordinoval Eurojust so sídlom v Haagu, v Maďarsku sa do nej zapojila győrska divízia kancelárie boja proti medzinárodnej kriminalite KR NNI.

 

Zdroj: Unsplash

 

Zadržaných bolo 44 osôb

Vyšetrovacie orgány vykonávali procesné úkony na 94 miestach celej Európy a zadržali 44 osôb.

Okrem Maďarska policajti zasahovali aj v Českej republike, Francúzsku, Lotyšsku, Litve, Španielsku, na Slovensku a aj v Spojených štátoch.

 Kriminalisti našli strelné zbrane, strelivo a veľké množstvo falošných dokladov a viacero druhov drog – kokaín, marihuanu a metamfetamín.

Okrem množstva technických a high-tech zariadení zaistili aj hotovosť niekoľko stotisíc eur, veľké množstvo luxusných náramkových hodiniek, umeleckých diel a vozidiel, ale aj nehnuteľností v celkovej hodnote desiatok miliónov eur.

 Podľa rozhodnutia o európskom vyšetrovaní pre Hlavnú prokuratúru Rábsko-mošonsko-šopronskej župy vyšetrovatelia KR NNI v Győri požiadali o pomoc protiteroristickú jednotku TEK a spolupracovali aj so slovenskými partnerskými orgánmi.

 

Zdroj: interez.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím