Španieli zadržali historicky najväčšie množstvo marihuany

Foto: Handout / Spanish National Police / AFP
Konopkar, 19. novembra 2022

Španielskej polícii sa podaril rekordný úlovok. V piatok oznámila, že zhabala 50 ton marihuany. Ide o najväčšie množstvo tejto drogy, aké kedy v tejto krajine polícia zadržala.

Španielska polícia v piatok oznámila, že zhabala 50 ton marihuany.

Polícia odhalila a rozpustila v súvislosti s prípadom v Katalánsku osem fariem a zadržala 20 osôb pre podozrenie z podvodu pri odbere elektrickej energie a z ohrozenia verejného zdravia, uvádza sa vo vyhlásení polície.

Polícia zhabala marihuanu v hodnote 125 miliónov eur

Všetky spomínané farmy boli kryté ako údajne plantáže na konopu určenú pre priemysel.

Farmy boli registrované na jednu nemenovanú obchodnú spoločnosť a nachádzali sa medzi skladmi s legálnou priemyselnou činnosťou.

Celkovo polícia zadržala od júna do októbra 52 ton marihuany, 187 000 rastlín a 19 ton konopných šišiek.

 

 

Zdroj: interez.sk

 

 

 

Tiež sa stalo:

 

Chytili ženu, ktorá obchodovala s “mariškou” a pervitínom

Zdroj: FB/Polícia SR-Banskobystrický kraj

Obvineniu z drogovej trestnej činnosti čelí 32-ročná žena z obce Klenovec v okrese Rimavská Sobota. Žena mala láťky užívať i ďalej predávať.

Počas prehliadky u podozrivej polícia zaistila materiál, ktorý zaslala na expertízne skúmanie.

Okrem metamfetamínu u nej bolo nájdené aj plastové vrecúško s obsahom sušeného rastlinného materiálu.

“Expertíza potvrdila, že ide o rastlinu rodu Cannabis s obsahom tetrahydrokanabinolu, pričom takto neoprávnene zadováženú drogu následne neoprávnene v obci Klenovec a na iných miestach v okrese predávala ďalším odberateľom,” uviedla polícia.

Podľa Krajského riaditeľstva Policajného zboru SR obvinená si mal neoprávnene opakovane zadovažovať pervitín, ktorý následne u seba neoprávnene prechovávala s cieľom spotreby aj predaja.      

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície v Rimavskej Sobote začal v prípade trestné stíhanie pre zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Zo strany vyšetrovateľa bol podaný aj podnet na návrh vzatia obvinenej do vyšetrovacej väzby.

 

Zdroj: regiony.zoznam.sk

 

 

 

Tiež sa stalo:

 

Veľké množstvo marihuany si domov nechával posielať poštou. V rámci akcie Kebab zadržali 29-ročného Turka

Veľké marihuany a iných látok si domov nechával posielať poštou. V rámci akcie Kebab zadržali 29-ročného Turka

Na základe podnetu Kriminálneho úradu Finančná správa o možnom dovážaní zakázaných látok s halucinogénnymi a psychotropnými účinkami na územie Slovenskej republiky vyšetrovateľ krajskej kriminálky začal trestné stíhanie vo veci drogovej trestnej činnosti.

V stredu 16. novembra na základe operatívno-pátracej činnosti príslušníkov Kriminálneho úradu finančnej správy a zadokumentovaného priebehu vyšetrovania bola v súčinnosti s policajtmi bratislavskej krajskej kriminálky vykonaná policajná akcia s názvom Kebab, v rámci ktorej zadržali 29-ročného občana Turecka. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti.

Muž bol zadržaný na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave pri preberaní štyroch zásielok, celkovej hmotnosti približne 12 kg.

Zásielky boli deklarované ako oblečenie.

Predbežným znaleckým skúmaním bolo zistené, že v balíkoch sa nachádzali plastové vrecká s obsahom konope, z ktorého by bolo možné pripraviť celkovo 3 555 bežných jednorazových dávok drogy.

V rámci vyšetrovania zároveň zistili, že muž si nechal zaslať prostredníctvom pošty ďalší balík s hmotnosťou 1,8 kg. Aj v tomto balíku sa nachádzali sáčky s obsahom sušenej zelenej rastliny.

Zo zaisteného množstva bolo možné vyrobiť celkovo 1 855 bežných jednorazových dávok.

 

To ale nebolo všetko

Policajti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave spolu s príslušníkmi Finančnej správy v ten istý deň zrealizovali dve domové prehliadky a dve prehliadky nebytových priestorov.

Počas nich zaistili väčšie množstvo omamných a psychotropných látok. Bol medzi nimi aj kokaín a konope v hodnote prevyšujúcej cca 60 000 eur a zaistené osobné motorové vozidlo.

V rámci vyšetrovania bolo preukázané, že cudzinec na svoj biznis využíval aj obchod v centre Bratislavy, kde predával komponenty s obsahom výťažkov konope a iných omamných a psychotropných látok.

Aj v jeho priestoroch bola vykonaná prehliadka a počas nej zaistené rôzne predmety dôležité pre trestné konanie, ktoré budú podrobené znaleckému skúmaniu.

 

Veľké množstvo omaných látok si domov nechával posielať poštou

​“Zadržaný muž si dal pripraviť, zadovážil si a prechovával omamné a psychotropné látky v hodnote zodpovedajúcej minimálne 26 600 eur. Vyšetrovateľ bratislavskej krajskej kriminálky v tejto súvislosti vzniesol obvinenie zo spáchania obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držania a obchodovania s nimi 29-ročnému občanovi Turecka,“ napísala polícia na sociálnej sieti.

V prípade preukázania viny pred súdom hrozí obvinenému mužovi v zmysle zákona za toto konanie trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov.

 

 

 

Zdroj: noviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím