Štáty USA Maryland a Missouri legalizovali reakreačnú marihuanu

Foto: Olena Ruban/Getty Images
Konopkar, 9. novembra 2022

Rekreačné užívanie marihuany bolo dosiaľ povolené v 19 štátoch USA. Použitie marihuany na zdravotné účely je v USA v súčasnosti dovolené v 37 štátoch.

Voliči v amerických štátoch Maryland a Missouri sa v utorkových referendách vyslovili za legalizáciu marihuany na rekreačné užívanie.

 

Zdroj: celebstoner.com

 

Tento krok, naopak, odmietli voliči v Arkansase, ako aj v Severnej a Južnej Dakote.

TASR o tom informuje na základe prognóz stanice CNN.

Voliči v Marylande schválili zmenu, na základe ktorej bude od 1. júla 2023 legálne rekreačné užívanie marihuany pre ľudí od 21 rokov, pričom povolené množstvo je stanovené na 1,5 unce (42,5 gramu), resp. bude možné pestovať dve rastliny konope.

 

Zdroj: benzinga.com

 

Osoby, ktoré boli v minulosti odsúdené za prechovávanie marihuany a úmysel ju distribuovať, budú môcť požiadať o vymazanie záznamov z trestného registra.

Voliči v Missouri schválili zmenu ústavy ukončujúcu zákaz užívania marihuany takisto od 21 rokov.

Povolená bude držba marihuany do troch uncí (85 gramov).

 

Zdroj: mjbizdaily.com

 

Novela navyše umožňuje jednotlivcom, ktorí spáchali nenásilné trestné činy súvisiace s marihuanou, požiadať o prepustenie z väzenia alebo podmienečné prepustenie a vymazanie záznamov.

Novela, ktorá vstúpi do platnosti 30 dní po voľbách, okrem toho zakazuje zariadeniam predávať produkty s obsahom marihuany, ktoré majú tvar cukroviniek alebo sú zabalené takýmto spôsobom a mohli by byť preto atraktívne pre deti.

 

Zdroj: GETTY IMAGES

 

Rekreačné užívanie marihuany bolo dosiaľ povolené v 19 štátoch USA.

Použitie marihuany na zdravotné účely je v USA v súčasnosti dovolené v 37 štátoch.

 

Zdroj: teraz.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím