Na balkóne pestoval marihuanu. 31-ročnému mužovi hrozí vysoký trest

Foto: Ilustračné foto - 2fast4buds.com
Konopkar, 28. septembra 2022

Podľa polície marihuanu však nepredával:.

Trest odňatia slobody až na desať rokov hrozí 31-ročnému mužovi z okresu Partizánske, ktorý si mal na balkóne pestovať marihuanu.

 

Zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj

 

Policajti ho obvinili ho zločinu nedovolenej výroby, omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Informovala o tom v utorok na sociálnej sieti trenčianska krajská polícia.

 

Zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj

 

„Muž si mal na balkóne vypestovať marihuanu. Rastlinu mal mať zasadenú v piatich textilných kvetináčoch,“ uviedli policajti.

Domovú prehliadku bytu, kde muž býval, vykonali policajti na základe príkazu Okresného súdu v Partizánskom.

 

Zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj

 

„Pri nej našli a zaistili rastlinu rodu Cannabis. Množstvo zaistenej marihuany predstavuje celkom 1175 obvykle jednorazových dávok drogy s obsahom minimálne deväť miligramov THC,“ priblížila polícia.

Obvinený mal policajtom uviesť, že marihuanu si zasadil na skúšku, nemal ju v úmysle predávať a mal ju pestovať pre seba zo zdravotných dôvodov.

 

Zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj

 

„Podľa doterajších zistení kriminálnej polície muž marihuanu nepredával. Vyšetrovanie sa však ešte neskončilo. Obvinený je stíhaný na slobode aj z dôvodu, že nebol doposiaľ trestaný a je bezúhonný. Za tento trestný čin mu v zmysle zákona hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov. O výške trestu rozhodne súd,“ dodali policajti.

 

Zdroj: cas.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím