Cirkev, ktorá používa konope a huby, žaluje miestnu políciu za ich zhabanie

Foto: Oakland Hyphae/Instagram
Konopkar, 20. septembra 2022

Na svete existuje veľa zvláštnych cirkví a kultov, ktoré sa snažia všemožnými spôsobmi spojiť s bohom respektíve s bohmi. Takým príkladom je aj kostol Zide Door v Oaklande, v ktorom namiesto eucharistie dávajú halucinogénne huby.

Členovia cirkvi Ambrosia využívajú na spojenie s bohom zvláštne metódy. 

 

 

Tradičné modlitby posilňujú pomocou halucinogénnych látok.

„Sme náboženská organizácia, ktorá podporuje používanie a bezpečný prístup ku všetkým psychedelickým rastlinám so zameraním na marihuanu a magické huby,“ tvrdí na svojej webovej stránke.

 

Zdroj: Kevin N. Hume/The Examiner

 

Zakladateľ Zide Door Church Dave Hodges povedal, že cirkev má 60 000 členov, ktorí prispievajú päť dolárov mesačne, za ktoré dostanú „sviatosť“ v podobe húb a konope. 

Hodges povedal pre Vice, že pravidelne konzumuje obrovské dávky húb, 15 až 25 gramov naraz.

 

Zdroj: Twitter.com/news Butz

 

„Dostaneš to, čo možno opísať len ako duchovnú víziu. Opúšťaš svoje telo, komunikuješ s entitami, ktoré majú vedomosti, ktoré ťa chcú učiť, a dokonca môžeš mať priamu skúsenosť s bohom,“ tvrdí Hodges.

 

Zdroj: RICHARD VOGEL/AP

 

„V roku 2020 však polícia v Oaklande spravila v kostole raziu a vzala si kanabis a huby v hodnote 200 000 dolárov,“ povedal Hodges pre VICE News. 

Nedošlo k žiadnemu zatknutiu a nikto nebol obvinený. 

 

Zdroj: filmdaily.co

 

Vďaka tomu, že je marihuana v Kalifornii legálna, sa šéf cirkvi súdi o odškodné s miestnou políciou.

Oakland dekriminalizoval marihuanu v roku 2019 ale jej predaj je stále nelegálny.

 

Zdroj: Facebook

 

„Naozaj dúfame, že akýmkoľvek možným spôsobom privedieme policajné oddelenie v Oaklande k zodpovednosti za to, čo urobili,“ povedal Hodges. 

Žaloba zakladá svoj argument na náboženskej slobode. 

 

Zdroj: filmdaily.co

 

Federálny zákon s názvom Zákon o obnove náboženskej slobody povoľuje určitým skupinám používať zakázané drogy, hoci v USA sú v súčasnosti chránené len  dva kostoly, oba majú brazílsky pôvod.

Cirkev domorodých Američanov má tiež výnimku používať halucinogénny podľa zákona o náboženskej slobode amerických Indiánov. 

 

Zdroj: brainee.hnonline.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím