Slovenský raper dostal za marihuanu a kokaín sedem rokov

Foto: instagram.com/p/CMz2aZUg1ue/
Konopkar, 19. septembra 2022

Slovenského rapera Karla (vlastným menom Juraj Čaba) policajti zadržali v marci tohto roka v Kútoch hneď po tom, ako u neho v kufri objavili veľké množstvo marihuany a kokaínu.

Raper ich prevážal vlakom, ktorý smeroval z Prahy do Bratislavy.

 

Zdroj: instagram.com/p/CWiRi9kAHb6/

 

Namiesto osobných vecí mal raper v kufri slušnú zásobu – 1,5 kilogramu marihuany a 150 gramov kokaínu.

„Expertízne skúmanie potvrdilo, že išlo v tomto prípade o konope, z ktorého by bolo možné pripraviť celkovo 3031 bežných jednotlivých dávok drogy. Celková hodnota bola vyčíslená na 7 578 eur. V batožine sa našla aj papierová krabička, obsahujúca dve vrecká s obsahom bieleho materiálu. Expertíznym skúmaním sa zistilo, že išlo o 150 gramov kokaínu, čo zodpovedá minimálne 1528 obvyklým jednorázovým dávkam. Celková hodnota zaisteného kokaínu bola vyčíslená na 12 220 eur,“ uviedla polícia na sociálnej sieti ešte v marci.

Raper sa 14. septembra postavil pred súd.

 

Zdroj: instagram.com/p/3XR9rNzDA5/

 

Vyhlásil, že drogy pašoval cez hranice len pre peniaze a že ho živí hudba a predávanie fotoaparátov.

Hoci sa kajal a priznal, že je vinný, žiadal o čo najnižší trest, pretože mu hrozilo 10 až 15 rokov za mrežami.

Súd Karlovi nakoniec vymeral 7-ročný trest, no prokurátor mu navrhoval 8 rokov a 6 mesiacov vo väznici so stredným stupňom stráženia.

 

Zdroj: instagram.com/p/BiNGJfSgFb8/

 

„Vzhľadom najmä na rozsah trestnej činnosti a na to, že ide o takzvané dealerstvo aj vzhľadom na ten samotný rozsah tých zaistených drog, som považoval uložený trest za neprimeraný a bolo podané zo strany prokuratúry odvolanie,“ povedal prokurátor pre noviny.sk.

 

 

Zdroje: plus7dni.pluska.sk, noviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím