Na Považí zmizli z automatov fajky na marihuanu. Stáli neďaleko školy

Foto: Unsplash.com
Konopkar, 8. septembra 2022

Z automatov zmizlo okrem fajok na marihuanu viacero druhov fajčiarskych potrieb.

Z predajných automatov neďaleko školských zariadení v Považskej Bystrici zmizli sklenené fajky na marihuanu, drvičky tabaku či papieriky na šúľanie cigariet. Informovala o tom Zuzana Haladejová z komunikačného oddelenia považskobystrickej radnice.

 

Nový zákaz

„Vedenie mesta v súvislosti s predajnými automatmi, ktoré ponúkali na predaj fajčiarske potreby, iniciovalo stretnutie so zástupcami Slovenskej obchodnej inšpekcie (SOI), oslovilo aj Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS). Od 1. septembra je v automatoch zákaz predaja nielen tabakových výrobkov, ale aj pomôcok určených na fajčenie. Ak by sa v automatoch objavili aj po 1. septembri, SOI udelí vlastníkovi automatov pokutu,“ priblížila Haladejová.

 Súkromná spoločnosť z Kysuckého Nového Mesta nainštalovala neďaleko školských zariadení predajné automaty, v ktorých si okrem sladkostí a energetických nápojov mohol ktokoľvek kúpiť aj fajčiarske potreby, medzi nimi aj fajky na marihuanu a tabak, papieriky na šúľanie cigariet, zapaľovače či cigaretové filtre.

Mesto Považská Bystrica videlo problém v tom, že dva automaty boli umiestnené pri hlavnom prístupe k základnej škole či pri centre voľného času.

 

Majiteľ reaguje

V predajných automatoch stále ponúkajú na predaj zapaľovače.

Majiteľ automatov Kristián Šalga v tom problém nevidí, potvrdil odstránenie fajčiarskych potrieb.

Nová úprava zákona sa podľa neho na zapaľovače nevzťahuje.

„Na obchodnej inšpekcii v Trenčíne mi potvrdili, že zapaľovače sa v predajných automatoch predávať môžu,“ doplnil Šalga.

 

Zdroj: dnes24.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím