Švajčiarsky kantón otestuje legálny predaj marihuany

Foto: cannabistraininguniversity.com
Konopkar, 22. augusta 2022

Kantón oznámil, že testovanie spustí 15. septembra na vzorke 375 ľudí a záujemcovia sa môžu do nej začať prihlasovať.

Švajčiarsky kantón Bazilej-mesto vo štvrtok oznámil, že na budúci mesiac spustí testovanie legálneho a regulovaného predaja marihuany.

Ide o prvý krok k možnej legalizácii tejto látky vo Švajčiarsku. TASR správu prevzala od agentúry AFP.

Kantón oznámil, že testovanie spustí 15. septembra na vzorke 375 ľudí a záujemcovia sa môžu do nej začať prihlasovať.

Projekt potrvá 2 a pol roka s cieľom preskúmať „dôsledky regulovaného predaja marihuany na správanie konzumentov a zdravie užívateľov marihuany v porovnaní so situáciou, keď je predaj marihuany zakázaný“.

„Vedecké znalosti, ktoré nadobudneme, poskytnú základ pre diskusiu o budúcej zodpovednej politike týkajúcej sa marihuany,“ uviedol kantón Bazilej-mesto vo vyhlásení.

 

Zdroj: Xantana/Getty Images

 

Účastníci štúdie musia mať viac ako 18 rokov, mať trvalé bydlisko v kantóne a marihuanu museli už v minulosti užiť.

Súčasťou štúdie bude šesť rozličných konopných produktov, z ktorých dva budú hašišové a štyri budú vyrobené zo sušených kvetov konopy.

Každý z produktov bude obsahovať rozličné množstvo psychoaktívnych látok tetrahydrokanabinol (THC) a kanabidiol (CBD).

Produkty sa budú predávať v lekárňach a ich cena bude podobná ako pri pouličnom predaji, čiže približne osem až 12 švajčiarskych frankov (8,4 – 12,6 eura) za gram.

Podobné štúdie plánuje aj niekoľko ďalších švajčiarskych kantónov v rámci snáh o určenie dôsledkov regulácie predaja konope.

Marihuanu si možno v Švajčiarsku v súčasnosti kúpiť len na medicínske účely.

Na iné účely sa predávajú iba produkty s obsahom psychoaktívnej látky THC menej ako jedno percento.

Zo štúdie švajčiarskeho federálneho úradu verejného zdravia (FOPH) vyplýva, že väčšina obyvateľov je otvorená myšlienke dôkladného prepracovania švajčiarskych zákonov týkajúcich sa konopy, uvádza AFP.

 

Zdroj: teraz.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím