Thajsko otvára marihuanové coffeeshopy. Len pár týždňov po dekriminalizácii

Foto: infotourism.news
Konopkar, 8. augusta 2022

Marihuanová kaviareň RG420 bola otvorená len pred pár dňami v bangkokskej štvrti Khao San a už teraz je preplnená.

V hlavnom meste vzniklo niekoľko coffeeshopov, odkedy Thajsko v júni dekriminalizovalo konope, niekoľko týždňov predtým, ako upustilo od kontrol súvisiacich s COVID u zahraničných návštevníkov.

 

Zdroj: RG420 Cannabis Café

 

Zahraničné príchody sa v prvej polovici roku 2022 scvrkli na 2 milióny z takmer 40 miliónov v roku 2019.

Majiteľ RG420 Ongard Panyachatiraksa a jemu podobní považujú svoje kaviarne za nápomocné v úsilí o oživenie cestovného ruchu, ktorý pred pandémiou prispieval k HDP približne 12 %.

Ongard povedal, že stovky ľudí navštevujú kaviareň každý deň a plánuje otvoriť ďalšie.

 

Zdroj: bolnews.com

 

„Európania, Japonci, Američania – hľadajú thajskú sativu,“ povedal Ongard s odkazom na kmeň kanabisu.

„Konope a cestovný ruch sa hodia,“ dodal.

V roku 2018 sa Thajsko stalo prvou krajinou juhovýchodnej Ázie, ktorá legalizovala marihuanu na lekárske účely.

V júni bola celá rastlina konope dekriminalizovaná.

 

Zdroj: travelandtourworld.com

 

„Zákon sa nevzťahuje na rekreačné užívanie kanabisu… a preto sa propagácia cestovného ruchu zameriava na medicínske aspekty,“ uviedol zástupca guvernéra národného úradu pre cestovný ruch Siripakorn Cheawsamoot.

Úrady sa uchýlili k vydávaniu čiastkových nariadení, ako je zákaz verejného fajčenia kanabisu a zákaz predaja osobám mladším ako 20 rokov.

 

Zdroj: curlytales.com

 

Parlamentný výbor teraz rokuje o návrhu zákona na reguláciu užívania kanabisu, ktorý by mal byť dokončený v septembri a mohol by ovplyvniť kaviarne s kanabisom.

Akira Wongwan, podnikateľka s liečebným kanabisom a jedna z poradkýň výboru, uviedla, že očakáva, že rekreačné využitie bude podliehať zákonom o územnom plánovaní.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím