Mladé florbalistky dostali trest za video s marihuanou

Foto: Český florbal / quora
Konopkar, 17. júna 2022

České florbalistky Veronika Kopecká a Karolína Stůjová prídu o nadchádzajúce reprezentačné akcie kvôli videu na sociálnej sieti TikTok, na ktorom majú pri sebe cigaretu marihuany.

Obom mladým hráčkam zastavil činnosť aj Tatran Střešovice, za ktorý hrajú.

„Mrzí nás to, sme si vedomé toho, že to bola hlúposť,“ uviedli v spoločnom vyhlásení na webe Florbal.cz.

Devätnásťročná Kopecká patrí do širšieho kádra českej seniorskej reprezentácie, ktorú v septembri čaká prvá akcia pod vedením nového kouča Lukáša Procházku.

O rok mladšia Stůjová príde o sústredenie junioriek v Milevsku a možno aj o účasť na letných majstrovstvách sveta v Katoviciach.

„Som veľmi sklamaná. Súčasťou našej práce s hráčmi a hráčkami je okrem športovej stránky aj dôraz na ďalšie aspekty, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou výkonu a úlohy člena reprezentácie. Patrí medzi ne okrem iného životospráva, kondícia, mentálna príprava i mediálne záležitosti vrátane správania sa na sociálnych sieťach,“ uviedla na webe Českého florbalu šéfka úseku reprezentácie a medzinárodného rozvoja Zuzana Svobodová.

„Celá situácia je nešťastná. Sme radi, keď reprezentační hráči a hráčky sú vzory pre mladých, avšak podobné správanie nie je v žiadnom ohľade vhodným príkladom,“ dodala.

 

VIDEO:

 

Zdroj: sportky.zoznam.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím