Thajsko rozposlalo semiačka konope svojim obyvateľom

Foto: khaosodenglish.com
Konopkar, 16. júna 2022

Marihuanu môžu doma pestovať, nie však fajčiť. Thajsko ako prvá krajina juhovýchodnej Ázie zvoľňuje pravidlá pre držanie konope. Už viac nie je na zozname omamných látok. Štát distribuuje obyvateľstvu semiačka. Tie ale majú slúžiť len na lekárske účely.

Thajčania oslavujú. Drogová stigma padla.

„Konečne môžem nahlas povedať, že som fajčiar marihuany. Nemusím sa viac schovávať. Vidíte to sami – už to nie je droga,“ povedal Rittipong Bachkul.

Milióny sadeničiek už putujú priamo do rúk obyvateľstva.

Niektorí sa ale sťažujú, že ide o akúsi mačku vo vreci.

Doma môžu pestovať až 6 rastliniek, no na verejnosti si zapáliť nemôžu.

Stále za to hrozí 700-eurová pokuta, alebo tri mesiace basy.

Hoci vláda tvrdí, že dekriminalizáciou sleduje podporu výroby liekov, zlegalizovala aj reštaurácie, ktoré môžu servírovať jedlá či nápoje s obsahom omamnej látky.

Dôvod na radosť majú aj vyše tritisícky väzňov. Tých, ktorí sedeli za zločiny spojené s marihuanou, prepustili na slobodu.

Thajsko, podobne ako ostatné okolité krajiny, pritom roky vyznávalo striktnú protidrogovú politiku.

Bangkok ale uprednostnil ekonomiku, ktorá po pandémii potrebuje reštart.

 

 

Zdroj: tvnoviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím