Thajsko dekriminalizovalo pestovanie konopy. Prirovnáva ju k zlatu

Foto: Sakchai Lalit/AP
Konopkar, 10. júna 2022

Thajská vláda vo štvrtok dekriminalizovala domáce pestovanie a vlastníctvo konopy na liečebné účely. Snaží sa tak podporiť výrobu a distribúciu liekov s výťažkom tejto rastliny.

Plán thajského ministra zdravotníctva Anutchina Čchánvínkúna od piatka rozdistribuovať obyvateľom krajiny milión semienok konopy sa podľa agentúry AP stretol s podporou verejnosti.

 

Zdroj: Lauren DeCicca/Getty Images

 

 Vláda však varuje, že za užívanie konopy na rekreačné účely môžu občania dostať pokutu až do výšky 25-tisíc thajských bahtov (približne 675 eur) alebo ísť na tri mesiace do väzenia.

Protizákonné sú aj výťažky z konopy, ak obsahujú koncentráciu psychoaktívnej látky tetrahydrokanabinol (THC) vyššiu než 0,2 percenta.

Thajsko, ktoré je známe aj vďaka zdravotnému turizmu, má ideálne klimatické podmienky na pestovanie konopy. Chcelo by sa preto stať dôležitým subjektom trhu s lekárskou konopou.

 

Zdroj: Anutin Charnvirakul / FB

 

Čchánvínkún uviedol, že „konopa je ako zlato, niečo veľmi hodnotné, čo treba propagovať“.

Pestovanie konopy by podľa neho mohlo pomôcť krajine i ekonomicky.

Opoziční politici sa však obávajú, že v Thajsku hrozí monopolizácia trhu s konopou, keďže vláda by pod vidinou zisku mohla favorizovať veľké spoločnosti a likvidovať tak malých výrobcov.

 

Zdroj: pravda.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím