Služobný pes odhalil v batožine 29-ročného muža marihuanu

Foto: TASR / AP
Konopkar, 4. júna 2022

ŽILINA – Služobný pes Brit pomohol odhaliť v batožine 29-ročného muža v rýchliku na trase Žilina – Turčianske Teplice zelenú sušenú rastlinu. Informovala hovorkyňa Colného úradu Žilina Božena Chríbiková.

Doplnila, že služobného psa zaradili do kontrolnej akcie na vyhľadávanie alkoholu a omamných a psychotropných látok.

“Brit spozornel pri batožine 29-ročného muža. Príslušníci finančnej správy v nej pri prehliadke našli zelenú sušenú rastlinu, ktorej presné zloženie vyhodnotí expertíza. Predpokladajú, že ide o marihuanu. Cestujúceho z Handlovej aj s tovarom odovzdali na ďalšie procesné úkony vyšetrovateľovi Policajného zboru,” uviedla Chríbiková.

Colný úrad Žilina eviduje od začiatku roka deväť nálezov omamných a psychotropných látok, ktoré osoby nelegálne prepravovali v dopravných prostriedkoch alebo boli odoslané z tretích krajín v poštových zásielkach, dodala hovorkyňa CÚ.

 

Zdroj: zilina.zoznam.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím