154-ročná spoločnosť je veľkým hráčom v marihuanovom odvetví

Foto: CNN
Konopkar, 2. júna 2022

Americký kanabisový priemysel je plný začínajúcich spoločností a mnohých neznámych značiek.

V tejto zmesi sa však nachádza aj Scotts Miracle-Gro (SMG). Známa, 154-ročná spoločnosť.

 

 

Za posledné desaťročie sa trávnikový a záhradný gigant v tichosti udomácnil v mladom a rýchlo rozvíjajúcom sa odvetví cannabisu.

Dcérska spoločnosť Hawthorne Gardening Company získala najväčších hráčov v oblasti hydropónie, osvetlenia a iných pestovacích potrieb.

Teraz spoločnosť Scotts zintenzívňuje svoju angažovanosť tým, že lobuje za snahy o legalizáciu a presúva peniaze do investícií, ktoré by v konečnom dôsledku mohli spoločnosti umožniť predávať marihuanu priamo spotrebiteľom.

„Je to naša viera a v žiadnom prípade to nie je veľké odhalenie: Federálna legalizácia sa očividne uskutoční; otázkou je, kedy a ako,“ povedal Chris Hagedorn, výkonný viceprezident spoločnosti Scotts a prezident divízie Hawthorne.

 

Zdroj: CNN

 

„Keď sa to stane, aké sú najcennejšie aktíva vo svete po legalizácii?

Myslím, že každý, kto o tom chvíľu premýšľa, povie, že značky orientované na spotrebiteľov, ktoré vyrábajú a predávajú kanabisové produkty, budú najcennejšie.“

To, že sa spoločnosť Scotts stala lídrom v oblasti kanabisu, nie je prekvapením.

V roku 2011, keď 16 štátov legalizovalo lekársku marihuanu, generálny riaditeľ spoločnosti Jim Hagedorn, otec Chrisa Hagedorna, povedal pre Wall Street Journal, že v tejto rastúcej poľnohospodárskej kategórii vidí potenciál.

„Chcem sa zamerať na kanabisový trh,“ povedal vtedy.

 

Zdroj: greenhousegrower.com

 

„Neexistuje žiadny dobrý dôvod, prečo nie,“ dodal.

Scotts však nemohla skočiť priamo „dovnútra“ .

Federálne nezákonný štatút marihuany ako látky zo zoznamu I bráni spoločnostiam na veľkých burzách v operáciach dotýkajúcich sa konope, ako sú pestovatelia, výrobcovia a maloobchodníci kanabisu.

Spoločnosť sa teda namiesto toho zamerala na nástroje používané v kanabisovom priemysle.

Scotts začala v malom s tým, že najprv urobil stávku 4,5 milióna dolárov na spoločnosť AeroGrow. Tá sa trápila s interiérovými záhradnými výrobkami.

 

Zdroj: nanalyze.com

 

V roku 2014 Scotts vytvorila Hawthorne, svoju dcérsku spoločnosť zameranú na hydropóniu, a potom kúpila za takmer pol miliardy dolárov lídrov ako je spoločnosť General Hydroponics dodávajúca hydroponiku, spoločnosť na osvetlenie Gavita a výrobcu živín Botanicare.

V nasledujúcich rokoch sa pod zastrešenie Hawthorne dostalo viac spoločností, čo z nich urobilo významnú časť podnikania spoločnosti Scotts – najmä počas pandémie, keď odvetvia ako kanabis a domáce úpravy zaznamenali obrovské zisky z predaja.

 

Zdroj: technical420.com

 

„Ak sú ľudia uviaznutí doma, čo budú robiť? Fajčia joint a idú do záhrady,“ povedal Chris Hagedorn.

V roku 2021 predstavoval Hawthorne takmer 30 % (1,4 miliardy dolárov) z celkových tržieb spoločnosti Scotts.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím