Rapera Majselfa zatkla polícia pre marihuanu. Tvrdí, že ju užíva na bolesť

Foto: instagram.com/majself_neptun
Konopkar, 24. mája 2022

Rapera Majselfa v piatok nadránom zastavila polícia a našla u neho malé množstvo marihuany. Po vypočutí ho prepustili.

V piatok nadránom muži zákona zastavili známeho slovenského rapera Majselfa. Našli u neho malé množstvo marihuany, a tak ho zatkli.

Po vypočutí ho ale prepustili.

 

Mal pri sebe marihuanu

„Dnes krátko po 01:30 hod. bol zastavený 35-ročný muž hliadkou Pohotovostnej motorizovanej jednotky a podrobený kontrole. Počas nej uviedol, že je užívateľom marihuany a dobrovoľne hliadke odovzdal plastovú nádobu s obsahom marihuany. V súčasnosti sa vykonávajú procesné úkony,“ uviedol bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff.

 

Zdroj: IG majselfneptun

 

Rapera celá situácia veľmi mrzí, najmä kvôli rodine a fanúšikom. Polícii povedal, že marihuanu užíva na bolesti, ktoré mu spôsobuje Crohnova choroba. Uznal ale, že z trestnoprávneho hľadiska urobil chybu a uvedomuje si, že marihuana patrí podľa slovenských zákonov medzi zakázané látky.

„Bol by som nerád, keby sa celá situácia interpretovala nesprávne, pretože nie som žiadny drogový dealer, nie som žiadny kriminálnik, ani žiadny feťák. Cannabis, ktorý som užil, som užil kvôli terapeutickým účinkom na Crohnovu chorobu, s ktorou bojujem už tri a pol roka a účinky cannabisu na potláčanie určitých symptómov Crohnovej choroby a iných IBD ochorení, sú nepopierateľné,“ povedal pre news.rukahore.sk.

Prípad budú policajti ďalej vyšetrovať.

Muzikant sa ohradil, že marihuanu užil pre zdravotné účely. Muži zákona ho po pár hodinách prepustili na slobodu a raper sa v týchto chvíľach pripravuje na koncert v Nitre.

Majselfa o 1:30 zastavila policajná hliadka, ktorá u neho pri bežnej kontrole našla marihuanu.

S raperom policajti vykonávali procesné úkony niekoľko hodín. Aktuálne je už na slobode a redakcii zregionu.sk poslal prostredníctvom svojej PR manažérky Jany Trellovej hlasovú správu, v ktorej celú situáciu ľutuje.

Večer plánuje odohrať koncert v Nitre. V sobotu má ďalšie štyri vystúpenia.

Podľa Trellovej mal raper u seba malé množstvo drogy a preto ho policajti prepustili.

 

Zdroj: IG majselfneptun

 

Informáciu o kontrole potvrdila aj polícia.

 „V súvislosti s Vami uvedenou otázkou, bol dnes krátko po 01:30h zastavený 35- ročný muž hliadkou Pohotovostnej motorizovanej jednotky a podrobený kontrole. Počas nej uviedol, že je užívateľom marihuany a dobrovoľne hliadke odovzdal plastovú nádobu s obsahom marihuany. V súčasnosti sa vykonávajú procesné úkony,“ povedal pre zregionu.sk bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff.

 

Celé vyjadrenie rapera

Po niekoľkých hodinách od incidentu nám samotný Majself prostredníctvom svojej manažérky poslal hlasovú správu, ktorú citujeme v presnom znení:

„Celá vzniknutá situácia ma veľmi mrzí. Predovšetkým kvôli mojej rodine a kvôli mojim fanúšikom. Na druhú stranu by som však bol nerád keby sa celá situácia interpretovala nesprávne, pretože nie som žiadny drogový dealer, nie som žiadny kriminálnik, ani žiadny feťák. Cannabis, ktorý som užil, som užil kvôli terapeutickým účinkom na Crohnovu chorobu, s ktorou bojujem už tri a pol roka a účinky cannabisu na potláčanie určitých symptómov Crohnovej choroby a iných IBD ochorení sú nepopierateľné. Z toho trestnoprávneho hľadiska je to samozrejme neospravedlniteľné a z trestnoprávneho hľadiska ma to aj veľmi mrzí a na druhú stranu z toho ľudského hľadiska som sa len snažil pomôcť svojmu zdraviu a svojmu aktuálnemu stavu. A keďže cannabiss v tomto prípade pôsobí proti bolestiam, ktorými som v danom momente trpel,“ hovorí Majself.

 

Zdroje: dnes24.sk, bratislava.zoznam.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím