New Jersey spúšťa legálnu rekreačnú marihuanu

Foto: sapphirerisk.com
Konopkar, 25. apríla 2022

Viac ako rok po tom, čo voliči povedali áno legálnej marihuane, sa New Jersey konečne chystá predávať vlastné produkty.

Obyvatelia štátu od veku 21 rokov si už môžu legálne kupovať marihuanu.

Po desaťročnom úsilí obhajcov legalizovať rekreačné užívanie.

 

Zdroj: eu.app.com

 

Výdajne očakávajú veľké davy

V Patersone a Bloomfielde budú ambulancie prevádzkované spoločnosťou Green Thumb Industries otvorené o 6:00, uviedol generálny riaditeľ Ben Kovler.

„Vidíme to ako koniec prohibície 2.0,“ povedal.

Štátna komisia pre reguláciu marihuany schválila 13 lekárskych ambulancií na predaj marihuany pre dospelých.

Pobočky vlastnia naledovné spoločnosti: Ascend Wellness Holdings Inc, Columbia Care Inc, Acreage Holdings Inc, Green Thumb Industries Inc, Curaleaf Holdings Inc, Terrascend Corp a Verano Holdings Corp.

Miesta sa nachádzajú v celom štáte, vrátane predmestí New York City a Philadelphia.

 

Zdroj: nytimes.com

 

Očakáva sa, že New York začne rekreačný predaj niekedy v roku 2023, zatiaľ čo Pensylvánia povoľuje iba lekárske použitie.

Štvrtkový štart prichádza rok a pol po tom, čo voliči v New Jersey schválili referendum umožňujúce rekreačné užívanie marihuany, čím sa pripojili k ďalším 17 štátom a okresu Columbia.

Vedúci predstavitelia priemyslu a analytici očakávajú, že trh v priebehu rokov presiahne 2 miliardy dolárov.

Navrhovaný rozpočet guvernéra Phila Murphyho počíta vo fiškálnom roku 2023 s príjmami z marihuany vo výške 121 miliónov dolárov, väčšinou z daní a poplatkov.

 

Zdroj: The Associated Press/Seth Wenig

 

V súčasnosti je v New Jersey 130.000 pacientov s predpísanou marihuanou na lekárske účely.

Komisia odhaduje, že existuje približne 800.000 potenciálnych rekreačných zákazníkov.

„Cieľom je odviesť ľudí z čierneho trhu a priviesť ich na bezpečný, legálny trh,“ vyhlásil George Archos, generálny riaditeľ spoločnosti Verano.

Výdajne lekárskej marihuany budú spočiatku jediné legálne miesta predaja, avšak komisia dostala stovky žiadostí od začínajúcich firiem.

 

Around The World – YouTube

 

Prednostne sa budú posudzovať tie, ktoré vlastnia ľudia odsúdení za marihuanu, ako aj menšiny, ženy a invalidní veteráni.

Zákon vyžaduje, aby sa veľká časť príjmov štátu z kanabisu investovala do komunít najviac poškodených „vojnou proti drogám“.

V roku 2018 boli černosi zatknutí viac ako trikrát častejšie ako belosi za trestné činy súvisiace s marihuanou napriek podobným mieram používania, tvrdí skupina American Civil Liberties Union of New Jersey.

 

Zdroj: Eduardo Muñoz/Reuters

 

„Ide o to uistiť sa, že na každom kroku bude spravodlivosť. Prestať sa spoliehať na trest za niečo, čo ľudia konzumujú po celej krajine,“ povedal Amol Sinha, výkonný riaditeľ skupiny.

Frank Perullo, prezident konopnej firmy Ascend, uviedol, že umiestnenie spoločnosti v Rochelle Parku štvornásobne zvýšilo počet zamestnancov na 125 a pridalo 50 parkovacích miest.

Vedúci podporovatelia marihuany dúfajú, že úspešný štart v New Jersey podnieti ďalšie štáty východného pobrežia, aby začali konať. 

 

Zdroj: nytimes.com

 

Pieskumy ukazujú, že väčšina Američanov podporuje legalizáciu marihuany.

„Je čas, aby zákonodarcovia dobehli amerického spotrebiteľa,“ vyhlásil Joe Bayern, výkonný riaditeľ Curaleaf.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím