Konopnému trhu sa zatiaľ nedarí

Foto: investmentu.com
Konopkar, 25. apríla 2022

Legalizácia konope na rekreačné a lekárske účely je v posledných rokoch veľkou témou vo viacerých krajinách sveta.

Komerčný predaj je legálny napríklad v Kanade či v Uruguaji.

V USA si konopnú politiku riešia jednotlivé štáty samy a lekárske konope je doteraz legalizované vo viac ako 50 štátoch.

Zatiaľ sa však zdá, že to nestačí.

Investori v konopnom priemysle to v posledných rokoch nemali jednoduché.

Od januára 2018, kedy výkonnosť akcií dosiahla vrchol na priemernej hodnote 142 dolárov, má odvetvie klesajúcu tendenciu, keď v marci 2020 klesla priemerná cena akcií na hodnotu 17,25 dolárov.

Investori sú tak čoraz nervóznejší.

„Pritom už rok 2019 mal byť pre tieto akcie rozhodujúcim, ktorý ich mal posunúť zo špekulatívnej pozície do pozície titulov pre legitímne dlhodobé investovanie.

No nestalo sa tak.

Významnú úlohu zohrali odklady pri schvaľovaní licencií a neistota okolo dekriminalizácie a následnej novelizácie federálnych zákonov týkajúcich sa marihuany v USA.

Nie je však isté, či by legalizácia posunula tieto spoločnosti do zelených čísel, čo prispieva k neistote na finančných trhoch,“ hovorí Saxo bank.

Investorov, ktorí sa zameriavajú na tematické akciové koše, akcie firiem podnikajúcich s konope v posledných 12 mesiacoch obzvlášť nepotešili.

Celková výkonnosť tohto odvetvia klesla za posledný rok o 59,7 % (k 19. 4. 2022), čo z neho robí akciový kôš s najslabšou výkonnosťou spomedzi všetkých v ponuke Saxo Bank.

V dolnej desiatke sa drží aj od začiatku roka 2022.

 

Zdroj: Saxo Bank, banky.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím