Súd zrušil rozsudok Jozefa, ktorý bol odsúdený za marihuanu na roky väzenia

Foto: nysba.org
Konopkar, 22. apríla 2022

Krajský súd v Trnave zrušil rozsudok.

Senát Krajského súdu v Trnave vo štvrtok v celom rozsahu zrušil rozsudok v prípade Josefa Š. z okresu Hlohovec, ktorého Okresný súd v Trnave odsúdil za drogovú trestnú činnosť na 20 rokov väzenia v ústave s maximálnym stupňom stráženia a na prepadnutie majetku.

 

Podpora Šimečku a Hojsíka

Krajský súd podľa hovorkyne Jany Kondákorovej vec vrátil prvostupňovému súdu, aby ju v potrebnom rozsahu znovu prejednal a rozhodol.

Prípad Josefa Š. uvádzali ako príklad drakonického trestu politici, ktorí sa zasadzovali o zníženie trestov za marihuanu.

Počas vlaňajšieho pojednávania na okresnom súde ho osobnou účasťou podporili politici Progresívneho Slovenska Michal Šimečka a Martin Hojsík.

Josefovi Š. našli policajti NAKA začiatkom minulého roku pri prehliadke rodinného domu v Dolných Zeleniciach pri Hlohovci 18,3 kilogramu marihuany, pričom celková hodnotabola vyčíslená na 183-tisíc eur.

Z tohto množstva bolo možné vyrobiť tisícky bežných jednorazových dávok.

 

Priznal sa k pestovaniu z konope

Okresný súd v Trnave ho rozsudkom z decembra minulého roku uznal za vinného z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

Obžalovaný sa priznal, že si zadovážil semená rastliny konope a vypestoval z nich rastliny.

Podľa jeho tvrdenia z nich vyrábal masti a tinktúry, ktoré pomáhali ľuďom so zdravotnými ťažkosťami.

Materiál, ktorý policajti zaistili, bol podľa neho pripravený ako odpad na vyhodenie.

Národná rada SR v marci tohto roku schválila významné zníženie trestov za marihuanu. Josef Š. by tak mohol po opätovnom rozsudku Okresného súdu v Trnave vyviaznuť s podstatne nižším trestom, ako bol ten pôvodný.

 

Zdroj: webnoviny.sk

 

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím