Majiteľka našla pri kontrole prenajímaného bytu marihuanu

Foto: Polícia SR - Bratislavský kraj
Konopkar, 20. apríla 2022

Policajný vyšetrovateľ vzniesol obvinenie voči 19-ročnému Miroslavovi z Malaciek a 21-ročnému Markovi z Bratislavy pre zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi, spáchaný formou spolupáchateľstva.

Hrozí im trest odňatia slobody na tri až desať rokov. Informovala o tom bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti.

“Uplynulú stredu 13. apríla boli policajti prvého bratislavského okresu privolaní do jedného z bytov na základe oznámenia jeho majiteľky. Tá mala počas kontroly bytu, ktorý prenajímala iným osobám, nájsť na rôznych miestach v interiéri neznámu zelenú sušenú rastlinu,” uviedla polícia.

Pri obhliadke podľa jej slov našli dva kusy koláčov, pri ktorých “vzniklo podozrenie, že by mohli obsahovať omamnú alebo psychotropnú látku”.

Podľa polície si mali páchatelia látku zabezpečiť mimo Slovenska.

“Expertízou bolo zistené, že ide o sušené konope, pričom zaistené množstvo zodpovedá 323 obvykle bežným jednorazovým dávkam drogy,” dodala polícia.
 
 
Zdroj: bratislava.zoznam.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím