Americkej basketbalistke našli v Rusku marihuanu. Pracuje sa na jej vrátení do USA

Foto: Getty Images / cannigma.com
Konopkar, 14. apríla 2022

Vedúca ženskej národnej basketbalovej asociácie (WNBA) hovorí, že liga pracuje „v každom smere“, aby zabezpečila prepustenie Brittney Grinerovej – hviezdnej hráčky zatknutej v Rusku – po tom, čo úrady uviedli, že v jej batožine našli vape pero na kanabis.

Komisárka WNBA Cathy Engelbertová zopakovala, že asociácia podporuje hráčku tímu Phoenix Mercury Brittney Greinorovú.

 

Zdroj: GETTY IMAGES

 

Doteraz boli jej spoluhráčky a americkí predstavitelia opatrní s verejnými poznámkami, keďže situáciu Grinerovej skomplikovali politické dôsledky ruskej invázie na Ukrajinu.

„S Ruskom a Ukrajinou sme samozrejme vo veľmi zložitej geopolitickej situácii, takže je to aj naďalej zložité,“ povedala Engelbertová.

„Dostávame veľa podpory od vlády, od špecialistov,“ vyhlásila.

 

Zdroj: Russian State TV

 

Engelbertová vysvetlila, že Grinerová má „plnú podporu“ ligy, pretože spolupracuje s „jej právnym zastúpením, jej agentom, zvolenými lídrami a administratívou“, aby bola prepustená čo najskôr.

„Neprejde deň, že by sa liga s niekým nerozprávala o tom, ako zabezpečiť jej prepustenie,“ uzatvorila Engelbertová.

Tridsaťjedenročnú šampiónku WNBA Brittney Greinerovú, ktorá je dvojnásobná zlatá olympijská medailistka, zadržali vo februári na letisku Šeremetěvo pri Moskve na základe obvinenia, že mala v batožine náplne do vape pera s obsahom hašišového oleju.

Grinerová už niekoľko rokov pôsobí aj v ruskom tíme UMMC Jekaterinburg.

 

Zdroj: Raymond Carlin III, nypost.com

 

Americké ministerstvo zahraničia minulý mesiac uviedlo, že Grinerová je v „dobrom stave“ po tom, čo ju mohol navštíviť americký predstaviteľ.

Grinerová si získala verejnú pozornosť od Hillary Clintonovej ako aj od ďalších spoločenských a politických osobností.

WNBA a spoluhráčky vydali len niekoľko obozretých vyhlásení z obáv, že sa Grinerová stane pre Moskvu „vyjednávacím čipom“.

Grinerovej hrozí 10 rokov väzenia a ruské úrady uviedli, že bude zadržiavaná do 19. mája.

Americký minister zahraničných vecí Blinken však povedal, že USA sú naďalej odhodlané pomáhať Američanom zadržiavaným v zámorí.

„Viem, že sme všetci frustrovaní, ale musíme byť trpezliví,“ povedala Engelbertová v pondelok.

Engelbertová povedala hráčkam to, čo povedala aj svojej vlastnej dcére:

„Išla by som na koniec Zeme, aby som vám pomohla, ak budete niekedy v problémoch. A to isté hovorím aj Brittney Grinerovej.“

 

VIDEO:

 

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím