Zlaté Moravce: Polícia zastavila troch vodičov pod vpyvom marihuany

Foto: TORONTO STAR VIA GETTY IMAGES
Konopkar, 8. apríla 2022

Policajti Obvodného oddelenia PZ v Zlatých Moravciach počas víkendu odhalili troch vodičov, ktorí boli pod vplyvom omamných a psychotropných látok.

Prvého 23 ročného vodiča vozidla Seat Leon zastavili a skontrolovali na ulici Bernolákovej v Zlatých Moravciach.

Keďže mal vodič značne poškodený nárazník, bol zastavený a vyzvaný, aby predložil doklady potrebné na vedenie a prevádzku motorového vozidla.

 

Zdroj: Polícia SR – Nitrianský kraj

 

Taktiež bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom.

Nakoľko bol veľmi nervózny, mal rozšírené zreničky a javil známky požitia omamných a psychotropných látok, bol podrobený toxikologickému vyšetreniu.

Z odberu biologického materiálu bolo zistené, že vodič má pozitívne výsledky na marihuanu.

Druhého 43 ročného vodiča vozidla Seat Ibiza policajti kontrolovali v obci Prílepy.

Policajti vodiča vyzvali, aby predložil doklady od vozidla a taktiež ho podrobili dychovej skúške, ktorá mala negatívny výsledok.

Keďže vodič javil známky požitia omamných a psychotropných látok, triasol sa a prudko gestikuloval bol podrobený toxikologickému vyšetreniu.

Vyšetrenie preukázalo pozitívne výsledky na marihuanu, amfetamín a metamfetamín.

Vodičovi bol zadržaný vodičský preukaz a bola s ním spísaná správa o výsledku objasňovania priestupku.

 

Zdroj: Polícia SR – Nitrianský kraj

 

Tretieho vodiča policajti spozorovali na začiatku obce Čierne Kľačany pri družstve. 34 ročný vodič vozidla Renault Thalia, mal namierené niekde inde, no keď zbadal policajtov rozmyslel si to a s vozidlom odbočil do opačnej strany.

V tomto momente aj zvýšil svoju rýchlosť jazdy a odbočil rýchlo do uličky, kde zostal stáť.

No v momente keď zistil, že sa policajtom nestratil, tak zaradil rýchlosť a pohol sa.

Policajti sa však rýchlo otočili a vodiča zastavili.

Pri kontrole bolo zistené, že vodič má toho času zadržaný vodičský preukaz, hoci policajtom tvrdil, že si ho zabudol doma.

Následne bol podrobený dychovej skúške, ktorá mala negatívny výsledok.

 

 

Taktiež bol podrobený toxikologickému vyšetreniu na zistenie omamných a psychotropných látok.

Odberom bolo zistené, že vodič má pozitívne výsledky na metamfetamín, amfetamín a marihuanu. Aj s týmto vodičom bola spísaná správa o výsledku objasňovania priestupku.

Všetci traja vodiči majú na krku trestné stíhanie pre trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a posledný vodič aj trestné stíhanie pre trestný čin marenia výkonu úradného rozhodnutia, informovala polícia Nitrianskeho kraja na facebooku.

 

Zdroj: nitranoviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím