USA bude hlasovať o federálnej legalizácii marihuany. Kanabisové akcie vyskočili

Foto: Caroline Brehman/CQ Roll Call file photo
Konopkar, 28. marca 2022

Akcie marihuanových spoločností v piatok vyskočili. Zavŕšili týždeň obrovských ziskov po tom, čo Snemovňa reprezentantov uviedla, že čoskoro bude hlasovať o návrhu zákona, ktorý dekriminalizuje marihuanu. Hoci je schválenie v Senáte nepravdepodobné, optimistickí investori vidia potenciálny vzostup pre niektoré akcie.

Marihuanové akcie v piatok prudko vzrástli, pričom Kongres je pripravený opäť zvážiť legalizáciu marihuany na federálnej úrovni.

Akcie Tilray Brands vyskočili takmer o 23 %, zatiaľ čo Aurora Cannabis, Sundial Growers a Canopy Growth vzrástli o približne 10 %.

 

Zdroj: OLEGMALYSHEV/GETTY

 

Piatkové zisky zavŕšili silný týždeň ziskov pre mnohé z týchto akcií, ktoré v posledných rokoch výrazne zaostávali za zvyškom trhu.

Akcie Sundial vzrástli o 56 %, Tilray o 52 %, Aurora o 25 %, Canopy Growth o 21 % a Cronos Group o 16 %.

Správy sa prvýkrát objavili vo štvrtok v publikácii, že Snemovňa reprezentantov bude budúci týždeň hlasovať o zákone, ktorý dekriminalizuje marihuanu.

Názov zákona je Marijuana Opportunity Reinvestment and Expungement Act (skrátene MORE).

Toto bude druhýkrát, čo Kongres hlasuje o legalizácii marihuany.

 

Zdroj: marijuanamoment.net

 

Podobný zákon prešiel Snemovňou v roku 2020, ale zastavil sa v Senáte.

Analytici z Wall Street varujú, že tentoraz by mohlo dôjsť k podobnému výsledku.

Zatiaľ čo mnohí experti sú skeptickí, že Kongres schváli komplexnú reformu marihuany, niektorí stále dúfajú, že tomuto odvetviu bude umožnený prístup do amerických bánk, ktoré majú stále zakázaný obchod s marihuanovým biznisom.

Začiatkom týždňa vzrástli kanabisové akcie aj vďaka niekoľkým významným akvizíciám v tomto odvetví.

Cresco Labs sa chystá získať Columbia Care za 2 miliardy dolárov, zatiaľ čo Aurora oznámila, že kupuje TerraFarma v rámci dohody o hotovosti a akciách v hodnote približne 38 miliárd dolárov.

 

Zdroj: ncsl.org

 

„Očakávame, že zákon MORE neprejde, ale vnímame ho predovšetkým ako odkaz,“ povedal stratég BTIG Isaac Boltansky v nedávnom oznámení klientom.

„Aj keď je prechod zákonu cez Kongres nepravdepodobný, tento druh správ vyvoláva okolo marihuanových akcií rozruch a môže viesť ku krátkodobým skokom“, povedal v piatok pre CNBC analytik Canaccord Genuity Matt Bottomley.

Bottomley dodal, že ocenenia v marihuanovom sektore sú teraz na „veľmi atraktívnych úrovniach“.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím