New York začne vydávať licencie na predaj rekreačnej marihuany do konca roku 2022. Niektorí ľudia budú zvýhodnení

Foto: buds-place.com
Konopkar, 10. marca 2022

Štát New York plánuje ponúknuť skorý prístup k legálnemu predaju rekreačnej marihuany a milióny z verejných prostriedkov ľuďom, ktorí boli v minulosti odsúdení za trestné činy súvisiace s marihuanou.

Očakáva sa, že guvernérka Kathy Hochul oznámi iniciatívu, ktorú by mohli využiť aj rodinní príslušníci odsúdených.

To by mohlo umožniť tým, ktorí sa dopustili drogových trestných činov, aby si do konca roku 2022 otvorili rekreačné podniky s marihuanou alebo sa stali licencovanými pestovateľmi.

 

 

Medzi výhody patrí všetko od predaja už nahromadenej marihuany pestovanej miestnymi farmármi až po pomoc pri získavaní kapitálu.

Mohli by tiež získať prístup k novým predajniam, ktoré si nedávno prenajal štát.

Štátny zákon o marihuane, podpísaný v marci 2021, hovorí, že ženy, menšiny, farmári v núdzi a veteráni musia mať tiež možnosť získať skorý prístup.

Zákonodarný zbor by mohol v nadchádzajúcich týždňoch schváliť do štátneho rozpočtu až 200 miliónov dolárov navrhnutých guvernérkou Hochul na podporu takýchto podnikov.

 

Guvernérka Kathy Hochul

 

Časová os predpokladá, že New York pravdepodobne nebude pripravený otvoriť predajne do konca roka 2022, možno dokonca začiatkom roka 2023, ale v minulosti znevýhodnený kandidáti (kvôli rase, pohlaviu a pod.) získajú tieto licencie na predaj ako prví.

New York legalizoval marihuanu v marci 2021 a podľa zákona, ktorý podpísal vtedy guvernér Andrew Cuomo, polovica všetkých licencií na pestovanie a predaj marihuany musí pochádzať od tradične znevýhodnených skupín.

Tento zoznam zahŕňa ženy, menšiny, farmárov v núdzi, veteránov a „jednotlivcov, ktorí žili v komunitách neúmerne zasiahnutých drogovou vojnou“.

Minulý október skupina pre reformu marihuany NORML oznámila, že viac ako 400.000 odsúdení za marihuanu v štáte New York bolo vymazaných alebo je v procese vymazania, odkedy štát v roku 2019 upravil tresty za prechovávanie marihuany.

 

Bývalý guvernér Andrew Cuomo

 

Podľa výkonného riaditeľa štátneho úradu pre manažment kanabisu Chrisa Alexandra má štát v pláne zamerať sa na „tých, ktorí by inak zostali pozadu“.

Alexander predpokladá, že týmto ľuďom by sa dostalo niekde v rozmedzí 100 až 200 licencií.

Jeho kancelária tiež plánuje hodnotiť ľudí, ktorí sa uchádzajú o predaj a pestovanie marihuany, a byť súčasťou dodávateľského reťazca na základe skúseností v oblasti maloobchodu a obchodných plánov.

New York neplánuje obmedziť počet licencií, ktoré vydá. Ich počet bude závisieť od dopytu trhu.

 

Chris Alexander, zdroj: Linkedln

 

Nariadenia má vo štvrtok schváliť nová rada pre kontrolu kanabisu v New Yorku.

Alexander povedal, že ak ľuďom zasiahnutým „vojnou proti drogám“ ponúkne čo najskôr prístup, pomôže im to uspieť na trhu, ktorý bude pravdepodobne rušný.

„Mohol by som hneď teraz stlačiť zelené tlačidlo a mať online 40 predajní,“ povedal Alexander.

„Ale namiesto toho sme sa rozhodli, že priestor budú mať ľudia, ktorých to najviac zasiahlo,“ vysvetlil.

Chcú tiež povzbudiť ľudí, aby opustili nelegálny obchod s marihuanou bez toho, aby boli potrestaní.

 

MedMen vlastní a prevádzkuje licencované marihuanové vybavenia na pestovanie, výrobu a predaj. Na Fifth Avenue má vlastný obchod.

 

New York je 15. štátom v krajine, ktorý legalizoval marihuanu na rekreačné účely.

Crystal Peoples-Stokes, väčšinová líderka Štátneho zhromaždenia v New Yorku, chcela toto ustanovenie v zákone, pretože by to zabránilo korporátnym kandidátom mimo štátu ovládnuť trh.

„Snažíme sa urobiť to, čo žiadny iný štát neurobil, a to je zameranie sa na svojich ľudí,“ vyhlásila Peoples-Stokes.

„Je to dôležité, pretože ide o obrovský priemysel, ktorý výrazne rozšíri našu ekonomiku. Myslím si, že má zmysel začať tento rast pre obyvateľov New Yorku.“

 

 

Štát bude zvažovať aj faktory, ktoré by zo žiadateľov urobili tých správnych kandidátov na úspech v podnikaní, no 40 percent príjmov z výdajní pôjde komunitám postihnutým drogami.

„Sme presvedčení, že takí ľudia existujú,“ povedal Alexander o kandidátoch na riadenie podnikov, ktorí boli predtým zatknutí.

„Vieme, že veľa ľudí dosiahlo veľké veci, napriek ich predošlým obvineniam z drogovej činnosti,“ uzatvoril.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím