Mississippi ako 37. štát USA legalizoval lekársku marihuanu

Foto: toppng.com / konopkar.sk
Konopkar, 19. februára 2022

Lekárska marihuana pre pacientov s vážnymi chorobami je v Mississippi odteraz legálna. Republikánsky guvernér podpísal zákon.

„Niet pochýb o tom, že v našom štáte existujú ľuida, ktorí by sa cítili podstatne lepšie, keby mali prístup k lekárskej marihuane,“ napísal vo vyhlásení guvernér Tate Reeves.

 

Zdroj: Vickie D. King/Mississippi Today

 

Legislatíva, ktorá okamžite nadobudla účinnosť po podpísaní, robí z Mississippi 37. štát, ktorý legalizoval lekársku marihuanu.

Aj District of Columbia, Guam, Portoriko či Panenské ostrovy už majú zákony povoľujúce užívanie lekárskej marihuany.

Tí, ktorí majú diagnostikovanú rakovinu, Parkinsonovu chorobu, Huntingtonovu chorobu, AIDS, Crohnovu chorobu, autizmus a ďalšie, budú mať nárok na nákup lekárskej marihuany podľa nového zákona.

Pacienti musia dostať osvedčenie od kvalifikovaného lekára a získať identifikačnú kartu od ministerstva zdravotníctva.

 

 

Zákon zakazuje, aby sa ambulancie nachádzali do 305 metrov od akýchkoľvek škôl, kostolov alebo zariadení starostlivosti o deti, bez výnimky.

Zakazuje tiež diskrimináciu akéhokoľvek držiteľa marihuanovej karty zo strany škôl, prenajímateľov a zamestnávateľov.

Okrem toho existujú obmedzenia, ktoré môžu presadiť nemocnice či opatrovateľské domy. Podľa zákona sú oprávnené tieto zariadenia „prijať primerané obmedzenia na používanie liečebného konope“.

Avšak školy a zariadenia starostlivosti o deti budú povoľovať lekársku marihuanu rovnako ako iné lieky na lekársky predpis.

 

Zdroj: Alamy

 

Toto úsilie prešlo za posledných pár rokov búrlivým procesom.

V novembri 2020 schválili voliči podobný návrh s obrovskou podporou, no Najvyšší súd štátu ho zamietol pre problémy s procesom iniciatívy hlasovania.

Zákonodarcovia návrh zákona nakoniec presadili, ale až po vyriešení problému maximálneho množstva legálnej marihuany na jednu osobu.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím