Polícia urobila domové prehliadky v Jasove, Rudníku a Strážskom. Našli aj konope

Foto: TASR/AP
Konopkar, 1. februára 2022

Materiálu bolo dosť na 800 dávok.

Z drogovej trestnej činnosti obvinila polícia 24-ročného muža z okresu Košice-okolie, stíhajú ho väzobne. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Lenka Ivanová.

Polícia podľa jej slov už dlhšie disponovala informáciami o drogovom biznise v obci Jasov.

Domové prehliadky policajti spolu s košickými kukláčmi urobili v piatok okrem Jasova aj v obci Rudník.

„Počas nich bola nájdená neznáma zelená sušina vykazujúca znaky marihuany a iné veci pochádzajúce z drogovej trestnej činnosti, ktoré boli zaistené a zaslané na kriminalisticko-expertízne skúmanie,“ spresnila Ivanová s tým, že len z časti zaisteného materiálu, ktorú doposiaľ kriminalisticko-expertízny ústav preskúmal, by bolo možné vyrobiť viac ako 800 bežných dávok drogy.

Mladého muža obvinili zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. V prípade dokázania viny mu hrozí tri až desať rokov za mrežami.

 

 

Zdroj: kosice.korzar.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím