Spoveď rodičov Róberta, ktorému súd znížil trest za marihuanu

Foto: George Wylesol
Konopkar, 30. januára 2022

V cele mal pedofila, vraha a prevádzačov.

„Bitku sme vyhrali, vojnu ešte nie.“

 

Zdroj: ard, cas.sk

 

Takto okomentoval rozhodnutie senátu Róbert Džunko (27), ktorému v stredu znížil košický krajský súd predchádzajúci 10-ročný trest na polovicu.

Prekvapivé rozhodnutie senátu dojalo matku odsúdeného k slzám.

Jeho obhajcovia označovali prípad za príklad prehnane prísnych trestov, ktoré na Slovensku nedostatočne rozlišujú drobných konzumentov od predajcov drog.

Róberta (27) prichytili muži zákona s 12 g marihuany v roku 2017, za čo dostal podmienku.

Pri náhodnej razii 1. februára 2019 sa situácia zopakovala a za ďalších 7,7 g marihuany mu hrozilo, že za múrmi väznice strávi viac ako celú dekádu.

„Najviac ma však zarazilo, že mal dostať o dva a pol roka navyše, lebo sudkyňa zhodnotila, že Robo sa previnil už druhýkrát.

Vôbec nebrala do úvahy, že samotný trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov v sebe niesol potrestanie za opakované držanie.

Vlastne bol trikrát potrestaný za niečo, čo spáchal dvakrát,” opísal otčim Radovan (45).

 

Zdroj: Patrik Struk, cas.sk

 

Podľa rodičov zvláda Robo väzbu tak, ako by oni nedokázali.

„Človek je tu zatvorený 23 hodín denne. Robo mal v izbe pedofila, vraha, ktorý si zabil vlastnú matku, cudzincov a prevádzačov,” opísal Radovan s tým, že syn učil väzňov písať, čítať či roznášal jedlo.

Najviac mu pomohlo to, keď dostali možnosť telefonovať priamo z izby.

„Mame volal aj 5-krát za deň, ale vo väznici je všetko drahšie. Kamaráti, ale aj úplne cudzí ľudia mu posielali peniaze na kredit. Toto ho držalo, že bol v kontakte s normálnymi ľuďmi,” dodal otčim. Magdaléna (48) najprv rozhodnutiu súdu nedokázala uveriť.

„Nečakali sme, že to tak dobre dopadne. Neubránila som sa slzám,” opísala mama svoje pocity po vynesení rozsudku.

 

Zdroj: Facebook.com/Robert Marley Džuno

 

Podľa najideálnejšieho scenára, s ktorým rodičia rátajú, by ich syn mohol stráviť najbližšie Vianoce doma.

„Jeho čin je posudzovaný ako obzvlášť závažný zločin s minimálnou sadzbou 10 rokov.

Pri týchto zločinoch môže človek požiadať o predčasné prepustenie po troch štvrtinách odpykania trestu, čo u Roba predstavuje 3 roky a 9 mesiacov.

V septembri by sme teda mohli požiadať o jeho prepustenie,” uzavreli rodičia.

 

Zdroj: cas.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím