Rusko zadržalo bývalého amerického diplomata za marihuanu

Foto: wlord.org / pngfind.com
Konopkar, 28. januára 2022

Bývalý americký diplomat, ktorý pôsobil v Moskve, sa bráni tým, že o zákaze lekárskej marihuany v Rusku nevedel.

Ruské úrady obvinili bývalého pracovníka amerického veľvyslanectva v Moskve z pašovania a držania veľkého množstva konope.

Súd na Marka Fogela uvalil väzbu. Oznámila to dnes agentúra TASS s odvolaním sa na policajné komuniké.

 

Zdroj: Alexander Zemlianichenko/AP

 

Fogel podľa médií tvrdí, že marihuanu, ktorú vlani v auguste v jeho batožine objavili colníci na letisku Šeremeťjevo, používa zo zdravotných dôvodov a že mu ju predpísal lekár.

Vraj nemal ani tušenie, že v Rusku je aj „lekárska“ marihuana zakázaná.

Polícia naopak argumentuje, že drogy v batožine Američana boli starostlivo ukryté v teniskách v obaloch od kontaktných šošoviek a od elektronických cigariet, ale aj tak neunikli pozornosti špeciálne vycvičeného psa.

Ďalších dôkazov sa podľa ruských úradov zbavila Fogelova manželka, ktorá ešte pred príchodom kriminalistov do miesta bydliska stačila vyniesť smeti – najprv do kontajnera a potom mimo dosahu pouličných kamier.

Fogel a jeho manželka sa až do minulého mája tešili postaveniu diplomatov.

 

Zdroj: .aa.com.tr

 

Vyšetrovatelia majú podozrenie, že to mohli využiť na vybudovanie kanála dodávok narkotík určených študentom anglo-americkej školy, kde Fogel nastúpil ako učiteľ.

Agentúra AFP dala prípad do súvislosti s uväznením niekoľkých ruských občanov v USA a Američanov v Rusku a špekuláciami o ich možnej výmene za pilota Konstantina Jarošenka, ktorý si v USA odpykáva dvadsaťročný trest za sprisahanie s cieľom pašovať kokaín, a obchodníka so zbraňami Viktora Buta, ktorý bol v USA odsúdený na 25 rokov.

Aktuálne sú vzťahy medzi oboma veľmocami na bode mrazu.

 

Zdroj: hnonline.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím