Štúdia: Marihuana zlepšuje sexuálny život

Foto: internationalhighlife.com
Konopkar, 21. januára 2022

Štúdia sa zamerala na mladých vo veku 18 až 30 rokov.

Ako píše portál IFL Science, podľa najnovšej štúdie zverejnenej vo vedeckom časopise Healthcare v tomto veku dokáže alkohol a marihuana výrazne zvýšiť sexuálny výkon a orgazmus.

 

Zdroj: vocal.media

 

Častejšie vzrušenie i viac sexuálnej aktivity, hovoria výsledky

Predtým, ako si predstavíme výsledky štúdie, treba spomenúť dva faktory – po prvé, jednalo sa o čisto observačný výskum (alebo výskum, pri ktorom sa nesledoval zdravotný stav či iné faktory).

Po druhé, treba mať na pamäti, že pri sexe počas intoxikácie treba dbať väčší pozor na ochranu pre menšiu schopnosť kontroly telesných funkcií.

Predošlé výskumy toto tvrdenie, naopak, vyvracajú.

 

Zdroj: vocal.media

 

Ďalšie dôkazy naznačujú, že výsledky sa veľmi líšia v závislosti od pohlavia a veku, čo pri tejto štúdii nehralo veľkú rolu.

Autori sa zamerali na participantov vo veku medzi 18 až 30 rokov – dôvodom je zvýšená pravdepodobnosť častého užívania substancií, rovnako ako zvýšená sexuálna aktivita.

Spoločne skúmali 274 participantov zo Španielska v priebehu prvej polovice roku 2020.

Všetci zúčastnení vypĺňali dotazník, ktorý sa zameriaval na informácie ohľadom konzumácie alkoholu a marihuany, rovnako ako na rôzne aspekty sexuálneho fungovania.

Výsledky ukázali, že oproti abstinentom častí konzumenti marihuany nielen cítili častejšie vzrušenie, ale aj mali najviac sexuálnej aktivity.

 

Zdroj: vocal.media

 

Podobné pozitíva prejavila aj skupina pravidelne konzumujúca alkohol.

V zhrnutí výsledkov štúdie autori uviedli:

“Sexuálne fungovanie je v skupine mladých ľudí oveľa častejšie, ak užívajú alkohol a marihuanu oproti tým, ktorí tieto substancie nekonzumujú.”

Táto štúdia sa ale nesnažila prísť na spojené mechanizmy, ktoré by tieto výsledky odôvodnili.

Autori len špekulujú, že dôvodom môže byť “strata hanby a úzkosti, ktorá podobnú aktivitu potláča”.

Ostatné výskumy napríklad ukazujú, že ženy, ktoré pred sexom užijú marihuanu, takmer dvakrát častejšie prežijú uspokojivý orgazmus či to, že bežní konzumenti marihuany majú sex až o 20 percent častejšie ako tí, čo marihuanu nekonzumujú vôbec.

 

Zdroj: vocal.media

 

Zároveň majú ale muži konzumujúci marihuanu menej spermií.

Nikoho asi neprekvapí, že alkohol sa spája nielen s problémami s erekciou (a erektilnou dysfunkciou), ale aj s väčšou šancou na sexuálne problémy.

V mnohých štúdiách ale autori dopĺňajú, že podobné výskumy boli často robené na starších vekových kategóriách.

Na viac záverov je v tejto chvíli stále potrebný širší výskum.

 

Zdroj: interez.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím