Ukrajina možno legalizuje lekársku marihuanu tento rok

Foto: Hnapel (CC BY-SA 4.0) / pixabay.com / konopkar.sk
Konopkar, 9. januára 2022

V roku 2022 môže Najvyššia rada Ukrajiny prijať návrh zákona o legalizácii liečebného konope, ktorý inicioval kabinet ministrov.

„Vládny návrh zákona o legalizácii liečebnej marihuany už bol zverejnený na diskusiu. Tento dokument bude zaregistrovaný. Dostane sa do nášho výboru. Dúfam, že ho členovia výboru podporia,“ vyhlásil poslanec Mychajlo Raduckij.

 

Zdroj: cannafair.info

 

Politik zdôraznil, že prijatie príslušnej legislatívy umožní prístup k tomuto lieku viac ako dvom miliónom Ukrajincom.

„V spoločnosti bolo veľa naratívov, že údajne išlo o legalizáciu drog. Návrh zákona neobsahuje ani jedno slovo o legalizácii drog. Je to len liečebné konope,“ povedal.

 

Zdroj: atptour.com

 

Radutskyi vyjadril nádej, že Najvyššia rada prijme legislatívu v roku 2022.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím