Policajti sa pochválili: Za 2 gramy marihuany hrozí tínedžerovi 5 rokov. Ľudia ich vysmiali

Foto:
Konopkar, 7. januára 2022

Slovenskí policajti sa často „chvália“ svojimi úlovkami na sociálnych sieťach, no zdá sa, že tentoraz si mohli svoj zásah nechať pre seba.

V Prešove totiž chytili 18-ročného mladíka, ktorý mal pri sebe dva gramy marihuany. Hrozí mu až päť rokov väzenia.

Na Slovensku sú tresty za marihuanu veľmi tvrdé.

 

Zdroj: Polícia SR – Prešovský kraj

 

Dôkazom toho je aj pár posledných prípadov, ktoré boli medializované.

Zdá sa však, že ľudia už toho majú plné zuby.

Prešovskí policajti sa totiž na sociálnej sieti pochválili svojím úlovkom.

Chytili 18-ročného mladíka, ktorý mal u seba 2380 mg marihuany, čo sú dva gramy.

Podľa polície je z tohto množstva možné vyrobiť až tridsať jednorazových dávok drogy.

 

Zdroj: Polícia SR – Prešovský kraj

 

„Bardejovský vyšetrovateľ vzniesol obvinenie 18 ročnému mladíkovi z obce Janovce za prečin nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. V jednej zo stredných škôl v Bardejove, ako aj na iných miestach neoprávnene prechovával omamnú látku, išlo o marihuanu. Polícia zaistila igelitového vrecko s obsahom vysušených rastlín konope, okrúhlu plastovú dózu i plastového vrecká s uzáverom vložené v plastovej dóze. Celkovo bolo zaistených viac ako 2380 mg tejto zakázanej látky, z ktorej by bolo možné vyrobiť takmer 30 jednorazových dávok drogy,“ napísali policajti s tým, že mladíkovi hrozí až päťročné väzenie. 

 

Blahoželáme, odkazujú ľudia

Pod príspevkom prešovskej polície sa množia výsmešné komentáre od nahnevaných ľudí.

Wau! Blahoželám vám za dolapenie tohto nebezpečného narkobaróna. Konečne sa všetci môžeme cítiť bezpečnejšie. A teraz vážne. V ktorej inej krajine okrem Slovenska hrozí človeku za 2.38 gramu marihuany 5-ročné väzenie? Hlavne že usvedčený daňový podvodník Bašternák strávil vo väzení len dva roky, čiže menej ako polovicu z toho, čo hrozí tomuto 18 ročnému chalanovi. To snáď nie je ani pravda. Toto je tá spravodlivosť?“ pýta sa Jakub.

„Tak teraz už konečne v Prešove zavládne pokoj a bezpečie. Chytili ste lumpa a grázla! Toto nemôžete myslieť vážne! Akože seriózne sa ešte týmto idete pochváliť? Robte kontroly vo vlastných radoch a na trošku iné substancie, boli by ste prekvapení,“ odkazuje zase Soňa. 

 

Zdroj: Polícia SR – Prešovský kraj

 

Za jeden deň je pod príspevkom prešovskej polície takmer dvesto komentárov a ani jeden nie je pozitívny.

Policajti síce postupovali podľa zákona, no isté je, že ten je na Slovensku veľmi prísny.

Nie raz sa stalo, že za daňové podvody či dokonca vraždu, dostal človek rovnako veľa rokov vo väzení, ako za prechovávanie malého množstva marihuany. 

 

Zdroj: topky.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím