Nemci čakajú na zákon o marihuane

Foto: manoxblog.com
Konopkar, 27. decembra 2021

Nová nemecká vláda chce, aby bola marihuana dostupná v licencovaných obchodoch

Nemeckí poľnohospodári majú záujem pestovať konope a čakajú len na prijatie zákona o legalizácii marihuany, uviedol spolkový minister poľnohospodárstva Cem Özdemir, informovala DPA.

 

CDU to už nezakáže

Nová nemecká vládna koalícia sociálnych demokratov (SPD), Zelených a slobodných demokratov (FDP) plánuje presadiť, aby bola marihuana dostupná pre dospelých v licencovaných obchodoch, píše ČTK.

„Mnohí poľnohospodári sú teraz na štartovacej čiare a čakajú, že budú môcť začať pestovať konope,“ povedal Özdemir.

 

Zdroj: cannabisnow.com – creativefamily

 

„CDU nám to už nemôže zakázať,“ dodal politik  zo strany Zelených s odkazom na Kresťanskodemokratickú úniu (CDU), ktorá bola vládnucou stranou 16 rokov.

 

Len na lekárske účely

Pestovanie konope je zatiaľ v Nemecku povolené len na lekárske účely.

Zástancovia legalizácie marihuany tvrdia, že legalizácia napríklad zabráni predaju nekvalitného tovaru, ktorý je kontaminovaný rôznymi nebezpečnými látkami.

„Som rád, že sa končí šialenosť so zákazom konope,“ povedal minister.

„Tí, ktorí kupujú od nelegálnych predajcov, nevedia, čo obsahuje a aké má možné vedľajšie účinky,“ vysvetlil Özdemir.

Legalizácia podľa neho posilňuje ochranu spotrebiteľa a zároveň uľahčuje polícii, aby sa viac zamerala na trh s tvrdými drogami.

 

Zdroj: trend.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím